Usuwanie zmarszczek – dowiedz się, jak zachować młody wygląd na dłużej

2020-10-14 1:40:00
W dzisiejszych czasach przykładamy olbrzymią wagę do kondycji i stanu naszej skóry. Dlatego, gdy zauważamy pierwsze zmarszczki chcemy, jak najszybciej się ich pozbyć. Jedną z coraz popularniejszych metod jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – zyskuje ono na popularności, ponieważ kwas hialuronowy występuje w organizmie naturalnie, przy czy, zabieg jest niezwykle skuteczny. Jak pozbyć się zmarszczek i przywrócić młody wygląd skórze? Co warto wiedzieć o usuwaniu zmarszczek i czy warto się zdecydować na taki zabieg?

 

Jak pozbyć się zmarszczek?

Aby pozbyć się zmarszczek można uciec się do wielu domowych sposobów, jak choćby zmiana diety poprzez dodanie do niej wielu antyoksydantów, czy picie odpowiednich ilości wody. Ponadto warto uciec się do stosowania kosmetyków o składzie stworzonym z myślą o zmarszczkach – posiadają one składniki nawilżające, jak kwas hialuronowy oraz głęboko odżywiające – na przykład oleje roślinne. Niemniej takie zabiegi przynoszą długofalowe skutki, jeżeli chcemy więc od ręki pozbyć się zmarszczek i spłycić bruzdy, można zdecydować się na usuwanie zmarszczek. Na czym dokładnie polega ten zabieg?

Usuwanie zmarszczek – co i jak? Na czym polega zabieg?

Usuwanie zmarszczek polega na umieszczeniu pod skórą porcji kwasu hialuronowego (lub, w zależności od kliniki innego wypełniacza). Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w skórze związkiem, który wiąże wodę. To właśnie ten kwas odpowiada za odpowiednie nawilżenie oraz, co istotne, utrzymanie wody w skórze. Pobudza on również produkcję kolagenu, dzięki czemu usuwa nie tylko efekt, ale i przyczynę powstawania zmarszczek. W czasie zabiegu usuwania zmarszczek skóra ostrzykiwana jest za pomocą bardzo cienkiej i jednorazowej igły – dzięki temu zabieg jest niemal niewyczuwalny, a ryzyko infekcji niemal zerowe. Kwas hialuronowy po umieszczeniu pod skórą zwiększa objętość, a co za tym idzie wypełnia i zmniejsza zmarszczki.

Za pomocą kwasu hialuronowego można skorygować wiele obszarów, w klinikach zwykle profesjonalista skupia się na miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się zmarszczki:

  • kurze łapki
  • zmarszczki na czole oraz pomiędzy brwiami
  • bruzdy w okolicach nosa
  • zmarszczki wokół ust (na przykład palacza)
  • kąciki ust
  • obszar wokół oczu.

Decydując się na zabieg dobrze jest upewnić się, że nie posiadamy żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Ponadto dobrze jest przeczytać kilka artykułów – choć by http://www.elite.waw.pl/usuwanie-zmarszczek/ oraz znaleźć najlepszy gabinet, w którym przeprowadzony zostanie zabieg.

Jakich efektów można spodziewać się po usuwaniu zmarszczek?

Po zabiegu można oczekiwać przede wszystkim zdecydowanie zmniejszonych zmarszczek – niewielkie niedoskonałości zazwyczaj są niewidoczne wcale, a większe, utrwalone bruzdy skutecznie spłycone. Efekty te są stosunkowo trwałe, jednak na ich utrzymanie wpływa wiele czynników – warunki zewnętrzne (na przykład promieniowanie UV), pielęgnacja, czy predyspozycje genetyczne. Niemniej efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Zanikanie efektów w żadnym razie nie powoduje znacznego pogorszenia stanu skóry, a zmiany pojawiają się stopniowo.

Komentarze

1 komentarz

  1. Beti odpowiedz

    Mam nadzieję, że mnie żaden tak inwazyjny zabieg nie będzie potrzebny. O swoją skórę dbam od nastolatki. Mama zawsze powtarzała, że kobieta musi o siebie dbać 😀 Odkąd pamiętam nawilżam swoją skórę dodatkowo zawsze wieczorem dbam o dokładne jej oczyszczenie. Mam 35 lat i zmarszczki raczej się mnie nie trzymają, mam jedynie te mimiczne, ale one mi nie przeszkadzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *