Wichura przeszła przez Legionowo

2016-06-21 12:12:50

Ponad 100 interwencji straży pożarnej, połamane drzewa i zerwane linie energetyczne. Tak wyglądał powiat legionowski i Legionowo po piątkowej (17 czerwca) wichurze. Powstałe po burzy uszkodzenia służby usuwały jeszcze w poniedziałek 20 czerwca.

Państwowa Straż Pożarna jeszcze nie podsumowała wszystkich interwencji, ale na chwilę obecną mówi się o 134 wyjazdach. Strażacy wyjeżdżali głównie do połamanych drzew, które tarasowały drogi i zagrażały bezpieczeństwu ludzi. Większość interwencji miała miejsce w piątek oraz w trakcie weekendu.
Wiejący z dużą prędkością wiatr łamał drzewa, które bardzo często zrywały linie energetyczne, zrywał szyldy i fragmenty dachów. Jedno z drzew w pobliżu zbiegu ulic Jagiellońskiej i Kościuszki o mało nie przewróciło się na stragany z owocami i warzywami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W innych częściach miasta, gdzie ucierpiały linie energetyczne przerwy w dostawie prądu trwały niemal 48 godzin. Mieszkańcy narzekali, że były również problemy z dodzwonieniem się do zakładu energetycznego PGE. Skutkiem braku prądu według ich relacji jest m.in. popsuta żywność, która przechowywana była w lodówkach. PGE Dystrybucja, gdzie zwróciliśmy się z pytaniami, do zamknięcia numeru nie udzieliła nam odpowiedzi.

MaCh,
Fot. ML

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *