WIELISZEW. 11 zarzutów dla 32-letniego Ukraińca

2018-06-25 5:12:43

 

Policjanci z Wieliszewa zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy – Maksyma L. Mężczyzna usłyszał 11 zarzutów karnych m.in: niszczenie mienia, kradzież portfela, wypłatę pieniędzy ze skradzionej karty kredytowej oraz stosowania gróźb karalnych. Do zdarzeń doszło na terenie Belgii

Sprawa dotyczy prywatnych podmiotów gospodarczych, które na terenie Belgii realizowały projekt z zakresu teleinformatyki. Inwestycja realizowana była w 2017 r. przez polskie firmy i obejmowała m.in montaż sieci i urządzeń elektronicznych na dachach budynków o różnych wysokościach. Wśród pracowników był obywatel Ukrainy Maksym L., który pod koniec sierpnia ub. roku nie chciał już dłużej pracować i porzucił pracę.

Wtedy też, w miejscowościach Lumen oraz Hongelhofreef w Belgii, gdzie wykonywane był prace doszło do uszkodzenia 4 samochodów firm wykonujących kontrakt. W fordzie i 3 peugeotach porysowane zostały elementy karoserii, poprzebijano opony, wybito szybę przednią oraz zniszczono lusterka boczne i wycieraczki przedniej szyby. Doszło także do zniszczenia narzędzi, które wykorzystywali pracownicy wykonujący zlecenie oraz zdewastowano – wykonany już przez firmę fragment projektu – uszkadzając stację bazową wykonanej sieci wraz z okablowaniem. Skradziono również specjalistyczny sprzęt służącym do prac na wysokościach, m.in lin , haków, karabińczyków i bloczków do wspinaczki oraz sprzętu budowlanego: wiertarki oraz dwóch wkrętarek. Jednemu z pracowników zginął portfel z zawartością dokumentów i kartą kredytową, którą później wykorzystano do płatności bez zgody właściciela.

Pracownicy firmy podejrzewali o popełnienie wszystkich przestępstw swojego byłego kolegę, 32-letniego Maksyma L., który w nerwowej atmosferze porzucił pracę. Jeden z pracowników zgłaszał również, iż 32-latek groził mu pozbawieniem życia. Powstałe straty w mieniu pokrzywdzeni oszacowali na ponad 53 tys. złotych

Kilka miesięcy temu sprawa trafiła do śledczych z Komisariatu Policji w Wieliszewie, ponieważ właśnie na terenie podległym wieliszewskim policjantom miał mieszkać Maksym L. W trakcie śledztwa przesłuchiwano świadków i zbierano materiał dowodowy.

W piątek 32-letni Maksym L. został zatrzymany przez wieliszewskich śledczych i usłyszał 11 zarzutów karnych: zniszczenia mienia, gróźb karalnych, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił wyjaśnień. Prokurator zastosował wobec Maksyma L. dozór policyjny z obowiązkiem stawiania się na komisariacie policji dwa razy w tygodniu oraz zatrzymał jego paszport, zakazując jednoczenie opuszczania terytorium Polski.

Za popełnione przestępstwa 32-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *