WIELISZEW. 3 miesiące aresztu za atak na ratowniczkę medyczną

2019-09-11 11:20:05

Prokuratura Rejonowa zdecydowała o wydaniu wniosku o areszt tymczasowy dla nietrzeźwego kierującego, który w minioną niedzielę najpierw doprowadził do kolizji, a później doprowadził do naruszenia nietykalności cielesnej interweniującej na miejscu ratowniczki i uszkodzenia karetki

Przypomnijmy w minioną niedzielę (8 września) policjanci z Wieliszewa zatrzymali agresywnego 38-latka. Mężczyzna najpierw doprowadził do kolizji drogowej, przez co wylądował w rowie, a później zaatakował personel karetki pogotowia ratunkowego.
Do zdarzenia doszło około 11.30 na drodze między Olszewnicą Nową a Krubinem, poruszający się samochodem marki Toyota 38-latek, stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg i dachował. Gdy na miejsce przyjechała Straż Pożarna, okazało się, że 38-latek opuścił auto. Na miejsce została wezwana karetka. Kiedy mężczyzna został przekazany ratownikom, zaczął być agresywny. W wyniku czego poturbował jedną z ratowniczek oraz zdemolował wnętrze karetki i wybił w niej szybę. Po przybyciu na miejsce policji okazało się, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz odpowie za naruszenie nietykalności personelu karetki oraz uszkodzenia pojazdu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

1 komentarz

  1. A.M odpowiedz

    Ile ten człowiek ma lat nie wiem. Ale co do godziny i reszty faktów się nie mylą:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *