WIELISZEW. Akcja CBŚ w Michałowie-Reginowie

2015-10-10 6:37:34

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 osób przy produkcji  nielegalnych papierosów w fabryce w Michałowie-Reginowie przy ulicy Warszawskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tonę nielegalnej krajanki tytoniowej oraz 690 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa sięgają ponad 1 mln złotych.

Od kilku miesięcy policjanci CBŚP rozpracowywali grupę osób z powiatu legionowskiego, która podejrzewana była o nielegalną działalność związaną z produkcją wyrobów tytoniowych. Skuteczna praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła wytypować posesję, na której mogło dochodzić do nielegalnej produkcji krajanki tytoniowej i papierosów.

22 września kilkunastu policjantów w jednym czasie weszło na teren posesji w Michałowie-Reginowie przy ul. Warszawskiej. Funkcjonariusze ujawnili kompletną linię do produkcji papierosów oraz linię do pakowania papierosów w paczki, a następnie w pakiety. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli także tonę krajanki tytoniowej oraz blisko 700 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów z logo jednej ze światowych marek tytoniowych. W trakcie oględzin ustalono, że zabezpieczona linia produkcyjna mogła wytwarzać 150 paczek papierosów na minutę.

Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 7 osób w wieku 31-57 lat w tym trzech obywateli Ukrainy i czterech obywateli Bułgarii. Rzeczywiście doszło do zatrzymania 7 osób mających związek z nielegalną fabryką papierosów działającą w Michałowie – Reginowie. Wszystkie zatrzymane osoby to obcokrajowcy. Kwestia długości działania fabryki jest jednym z wątków wyjaśnianych w śledztwie – wyjaśnia Renata Mazur, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Zatrzymani usłyszeli zarzuty nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga w Warszawie. To już 5 nielegalna fabryka zlikwidowana w tym roku przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Oprac. JR

Zdjęcia: CBŚP Radom

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *