Facebook


WIELISZEW. Bieg z Sercem dla WOŚP

2019-01-13 11:39:45

W Wieliszewie po raz kolejny odbyła się charytatywna kwesta w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do inicjatywy wspierającej WOŚP włączyło się Stowarzyszenie Młodzi Dla Rozwoju EMKA, zawodnicy z drużyny Wieliszew Heron Team oraz Wójt Gminy Wieliszew – Paweł Kownacki. Sztab WOŚP został zlokalizowany w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliszewie

O godzinie 10.00 wystartował Bieg główny na dystansie 2 km. Uczestnicy biegu, którzy na mecie wrzucili do puszki conajmniej 10 zł na rzecz WOŚP otrzymali pamiątkowy drewniany medal ufundowany przez Pracownię Reklamy „Retro” Wojciech i Magda Kisielińscy. Po biegu głównym odbył się bieg dodatkowy (ok. 10 km) ze znakomitą lekkoatletką, wybitną ultramaratonką i Mistrzynią Świata w Biegu 24 – godzinnym Patrycją Bereznowską.

Dla uczestników biegu w hali sportowej była przygotowana woda i gorąca herbata. Tegoroczna kwesta 27. finału miała na celu zebranie pieniądzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Źródło: kalejdoskopbiegacza.blogspot.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *