WIELISZEW. Cypr bliżej nas

2016-08-19 5:43:07

Na przełomie lipca i sierpnia w gminie Wieliszew gościła młodzież z zaprzyjaźnionej miejscowości Dali na Cyprze. Była to kontynuacja partnerskiej wymiany z zakresu kultury i sportu, gdyż w zeszłym roku uczniowie z wieliszewskich szkół mieli szansę spędzić wakacje na obozie w górach Troodos.

Przez pierwsze 5 dni swojego pobytu młodzi Cypryjczycy mieli możliwość poznania polskiej gościnności, ponieważ zamieszkiwali w prywatnych domach. Wieliszewianie nie po raz pierwszy udowodnili, że można liczyć na ich otwartość w stosunku do obcokrajowców. Przez ten czas starali się w jak najlepszy sposób zabawić swoich „współlokatorów”.

Z początkiem sierpnia rozpoczął się oficjalnie obóz sportowy, który stacjonował na terenie szkoły w Komornicy. Piesze wycieczki po najbliższych szlakach PTTK, podziwianie uroków przyrody połączone z międzynarodową grą geocaching to jedna z pierwszych atrakcji. Kolor natury, kolor zieleni, był dla mieszkańców spalonego słońcem kraju czymś kojącym, relaksacyjnym.

P1070439 - Kopia

Rozegrany został także towarzyski mecz piłkarski z amatorską drużyną żeńską Emka Wieliszew Football Academy. Młodzi Cypryjczycy odwiedzili także Stare Miasto w Warszawie, bawili się poprzez naukę w Centrum Nauki Kopernik, pokonywali strach przed wysokością w parku linowym Radocha oraz zażywali kąpieli na basenie w Warszawiance. Największą atrakcją okazał się dla nich dwudniowy spływ kajakowy Narwią połączony z nocowaniem w namiotach. Podczas tego spływu odbyła się również lekcja udzielania pierwszej pomocy.

Przez cały czas trwania obozu, towarzyszyła naszym gościom polska młodzież. Zawiązały się nowe znajomości, może i przyjaźnie… Facebook przyjmował kolejne zdjęcia ze wspólnych wycieczek. To była niezapomniana przygoda – krótka ale intensywna. Mamy nadzieję, że nie ostatnia, że Cypr będzie częściej bliżej nas lub my bliżej Cypru.

źródło: UG Wieliszew

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *