Facebook


WIELISZEW. Dozór za kradzież ciężarówki i jazdę po alkoholu

2018-04-11 3:00:27

 

Kilka dni temu policjanci z Wieliszewa zatrzymali 39-letniego Roberta K. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież ciężarówki marki DAF oraz poruszanie się nią pod wpływem alkoholu.

Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców Olszewnicy. To właśnie oni widząc sposób poruszania się pojazdu, zmusili 39-latka do zatrzymania się i wezwali policję. Niestety mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia jednak po jakimś czasie wrócił wchodząc wprost w ręce policjantów. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu. Ustalono też właściciela pojazdu, który nic nie wiedział o kradzieży pojazdu. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży i wycenił swoje straty na blisko 15 tys. złotych. Zatrzymany Robert K. noc spędził w policyjnym areszcie. gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu w związku z recydywą oraz kierowania pojazdem pod wpływem. Jak się okazało w trakcie czynności mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo i w 2009 r. utracił prawo jazdy. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze

1 komentarz

  1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

    A JA CZEKAM KIEDY LEGIONOWSKA STRAŻ MIEJSKA I POLICJA ZAINTERESUJĄ SIĘ CIĘŻAROWYM AUTEM STOJĄCYM OD KILKU LAT NA ULICY PIASTOWSKIEJ, KILKA METRÓW ZA ZAKAZEM RUCHU DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH. PATROLE PRZEJEŻDŻAJĄ KOŁO TEGO WRAKU I UDAJĄ, ŻE NIE WIDZĄ WYKROCZENIA. TEN POJAZD UTRUDNIA W GODZINACH SZCZYTU DOJAZD I POWRÓT ZE STACJI LEGIONOWO-PRZYSTANEK. ZACZEKAM JESZCZE KILKA DNI I POPROSZĘ WARSZAWSKĄ DROGÓWKĘ O ZROBIENI PORZĄDKU, BO LEGIONOWSCY STRÓŻE PRAWA NIE MOGĄ SOBIE PORADZIC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *