Facebook


WIELISZEW. Ewakuacja Urzędu Gminy

2016-02-26 6:19:00

W piątek 26 lutego kilka minut po godzinie 10.00 rano rozległy się  głośne krzyki wzywające do ewakuacji. Jeden z pracowników zauważył silne zadymienie w okolicy sekretariatu wójta Pawła Kownackiego.

Wszystkie osoby znajdujące się w urzędzie natychmiast ewakuowano w bezpieczne miejsce na parking przed budynkiem. Państwowa Straż Pożarnej w Legionowie po przybyciu na miejsce niezwłocznie podjęła skoordynowaną akcję ratowniczo-gaśniczą na każdej kondygnacji zagrożonego obiektu.

Wszystkie pomieszczenia wieliszewskiego magistratu zostały szczegółowo sprawdzone. Przeliczono również ewakuowane z budynku osoby. W pewnym momencie na dachu urzędu gminy dostrzeżono uwięzionego mężczyznę wzywającego pomocy. Do ściągnięcia poszkodowanego na ziemię wezwany został specjalistyczny podnośnik hydrauliczny. Dzięki dynamicznej i fachowej współpracy Państwowej Straży Pożarnej oraz policji, groźnie rozwijająca się dramatyczna  sytuacja  zakończyła się pełnym sukcesem.

Na szczęście przeprowadzona akcja to jedynie ćwiczenia, które miały na celu przygotowanie urzędników do ewentualnych zagrożeń w przyszłości. Ćwiczenia zorganizowano na podstawie opracowanej i zatwierdzonej “Koncepcji przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia ratowniczego z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej z elementami praktycznej ewakuacji w Urzędzie Gminy Wieliszew pod kryptonimem “DYM 16”. Po ćwiczeniach nastąpiła praktyczna nauka gaszenia pożarów, gaśnicami proszkowymi i śniegową.

Tekst i zdjęcia: UG Wieliszew (Oprac. Red.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *