WIELISZEW/JABŁONNA. Otwarcie kancelarii leśnictwa Poniatów

2019-09-14 2:51:34

 

Kancelaria leśnictwa Poniatów jest budynkiem energooszczędnym., proekologicznym, wykonanym w technologii prefabrykowanej o drewnianej konstrukcji. Obiekt wybudowano w 2018 r. Prace budowlane trwały 2,5 miesiąca – od połowy września 2018 do końca listopada 2018 r. Koszt budowy kancelarii wyniósł 330 tys. zł. Inwestycję zrealizowało konsorcjum Ikar Service Krzysztof Jatczak i Nordhus S.A w systemie “zaprojektuj i wybuduj”


Powierzchnia zabudowy wynosi 54 m2, natomiast powierzchnia użytkowa 40 m2. Obiekt przeznaczony jest do prac kancelaryjnych leśniczego i podleśniczego leśnictwa Poniatów., oraz przyjmowania interesantów w sprawach prowadzenia gospodarki leśnej m.in sprzedaży drewna. Pomieszczenia przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.
Charakter obiektu oraz drewno i cegła użyta do jego budowy i wykończenia nawiązują do historycznych form leśniczówek. natomiast płaski panel blaszany na dachu i duże przeszklenia to sznyt współczesności.

edf

Równolegle do realizacji budowy tego budynku, Nadleśnictwo Jabłonna budowało również drugą kancelarie leśnictwa Kąty Węgierskie w Nieporęcie na podstawie tego samego projektu. Koncepcja architektoniczna kancelarii leśniczego będzie wykorzystywana w innych nadleśnictwach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *