Facebook


WIELISZEW. Kwestowali na rzecz zabytkowej kaplicy

2015-11-02 8:01:46

Ponad 6 tysięcy złotych w Dniu Wszystkich Świętych zebrali samorządowcy gminy Wieliszew i przedstawiciele organizacji pozarządowych podczas kwesty na rzecz ratowania wieliszewskiej zabytkowej kaplicy.

 

Kaplica w Wieliszewie przez rok przeszła wyjątkową metamorfozę. Jednak jeszcze wiele pracy, aby w pełni przywrócić jej dawny blask. Tym bardziej cieszy, że mieszkańcy nie zawiedli i w tym roku również wsparli projekt odrestaurowania XIX-wiecznej kaplicy.

Już piąta kwesta trwała od samego rana na wieliszewskim cmentarzu. W akcję zaangażowali się wójt Paweł Kownacki, radni  Grażyna Kwiatkowska, Jacek Kuciński, Łukasz Miętek, Edwin Zezoń, Janina Przybył, Rafał Donarski, powiatowy radny Mirosław Kado, sołtys Wieliszewa Ludwik Żołek, oraz mieszkańcy Wieliszewa Andrzej Zalewski, Bogumił Kuciński i wolontariusze Stowarzyszenia „Młodzi dla Rozwoju – eMka” Marek Ziółkowski i Patryk Makowski. Inicjatywa spotkała się z uznaniem ludzi, którzy w niedzielę 1 listopada odwiedzali groby swoich bliskich. Łącznie zebrano kwotę 6 085 zł.

Oprac. JR

Zdjęcia: UG Wieliszew

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *