WIELISZEW. Policja przejęła 645 tysięcy nielegalnych fajek

2016-08-03 12:56:03

645 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz zatrzymani dwaj mieszkańcy Ciechanowa to wynik pracy policjantów z komisariatu w Wieliszewie. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone, a podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania papierosów, bez oznaczeń polskimi znakami skarbowymi, będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego. Skarb Państwa poniósł starty na ponad pół miliona złotych.

Działania policjantów z komisariatu policji w Wieliszewie doprowadziły do zabezpieczenia 645 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców Ciechanowa 33-letniego Grzegorza R. oraz 42-letniego Adama U.

Nielegalne papierosy w rękach policji. Fot. KPP Legionowo

Nielegalne papierosy w rękach policji. Fot. KPP Legionowo

Policjant zespołu kryminalnego wieliszewskiego komisariatu w Wieliszewie na ul. Myśliwskiej między drzewami zauważył dwa zaparkowane busy. Policjantowi sytuacja zaczęła wydawać się podejrzana, kiedy dwóch mężczyzn przenosiło z jednego pojazdu do drugiego kartonowe pudełka. Policjant od razu powiadomił dyżurnego swojego komisariatu, a ten wysłał mu na pomoc załogę patrolowo-interwencyjną. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania busów ujawnili 150 kartonów, a w nich luzem poukładane 645 tysięcy sztuk papierosów.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu w komendzie w Legionowie. Po zebraniu materiału dowodowego wieliszewscy dochodzeniowcy, przedstawili podejrzanym Grzegorzowi R. i Adamowi U. zarzut posiadania wspólnie i w porozumieniu papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeden z podejrzanych trafił do aresztu. Fot. KPP Legionowo

Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzn 41530 złotych. Pieniądze mężczyźni mieli przy sobie podczas zatrzymania. Bezprawne działanie, o które podejrzani są podejrzani zatrzymani spowodowało straty na szkodę Skarbu Państwa na ponad pól miliona złotych. Sąd zastosował wobec Adama U., karanego w przeszłości, tymczasowy areszt na 2 miesiące.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *