WIELISZEW. Pościg pod prąd za pijanym warszawiakiem!

2021-09-15 6:24:53

Policjanci z legionowskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli osobowego Fiata. Zakończyło się na pościgu, rozbitym radiowozie i zarzutach

Do zdarzenia doszło w sobotę (11 września) w godzinach wieczornych w Michałowie Reginowie policjanci namierzyli osobowego Fiata, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 55 km/h. Kiedy policjanci włączyli sygnały dające znak do zatrzymania się, kierowca auta gwałtownie zawrócił i zaczął uciekać w kierunku Legionowa jadąc pod prąd.
Policjanci ruszyli w pościg rejestrując wszystkie popełnione wykroczenia przez kierowcę. Pościg zakończył się w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej wjechaniem w oznakowany radiowóz. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec Warszawy. W trakcie zatrzymania okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty: niezatrzymania się do kontroli, jazdy pod wpływem alkoholu, spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym, przekroczenia prędkości, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, jazdy pod prąd, niestosowania się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza a także za jazdę wzdłuż po chodniku dla pieszych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *