WIELISZEW. Próbował zastrzelić psa

2018-07-18 9:05:14

W miniony czwartek (12.07) tuż po zmroku przy ul. Dworcowej w miejscowości Góra doszło do makabrycznego zdarzenia. Jeden z mieszkańców miejscowości przy użyciu wiatrówki próbował zabić 13-letniego kundla. Z informacji jakie udało nam się uzyskać powodem działania tego mężczyzny był fakt, że pies kręcił się w okolicy jego posesji na której znajdowały się jego dwie suki, mające cieczkę


Jak podaje kom. Jarosław Florczak z legionowskiej Komendy Powiatowej Policji w czwartek około 22.00 do policjantów z Wieliszewa dotarła informacja dotycząca postrzelenia psa rasy mieszanej.

Strzelał przy świadkach

Jak się okazuje do postrzelenia psa doszło na oczach świadków, którzy poinformowali policję. Z informacji jakie udało nam się ustalić wynika, że za postrzelenie psa odpowiada jeden z mieszkańców miejscowości. Po zdarzeniu doszło do interwencji w domu oprawcy.

Policja prowadzi śledztwo

W tej chwili trwa postępowanie dotyczące art 35 ustawy o ochronie zwierząt, to znaczy: Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Policjanci z wieliszewskiego komisariatu prowadzą intensywne postępowanie mające na celu ukaranie sprawcy.

Pies trafił do lecznicy

Postrzelony pies w stanie ciężkim trafił do legionowskiej kliniki weterynaryjnej „LegWet”. Z informacji jakie pojawiły się na facebook-u lecznicy wynika, że w ciele psa znaleziono 4 szt. śrutu. jednak ze względu na umiejscowienie pocisków nie zdecydowano się na chwilę obecną na zabieg operacyjny. Pies znajduje się pod obserwacją w lecznicy. Po powrocie do zdrowia pies trafi najprawdopodobniej do schroniska

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *