WIELISZEW. Wieczór Wigilijny

2015-12-21 7:28:16

W niedzielny wieczór 20 grudnia odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczne mieszkańców w hali sportowej w Wieliszewie. Uroczystość uświetniły jasełka uczniów Gimnazjum Gminnego w Wieliszewie i koncert kolęd Chóru Seniorów z Łjask.

Tradycyjne świąteczne spotkanie mieszkańców cieszy się ogromną popularnością. Już na długo przed występami wieliszewska hala sportowa była wypełniona przybyłymi gośćmi.

– Witamy wszystkich serdecznie. Przed Nami Boże Narodzenie, święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc w której Bóg stał się człowiekiem jest Nam wszystkim dobrze znana. Ten czas budzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, choinka i włożone pod nią prezenty. Ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia do których będą zawsze chętnie wracać we wspomnieniach – tymi słowami jasełka uczniów Gimnazjum Gminnego w Wieliszewie rozpoczął elegancko ubrany młody prezenter.

Po występach uczniów, którzy odegrali wydarzenia Nocy Wigilijnej, na scenę weszli seniorzy z chóru w Łajskach, którzy odśpiewali tradycyjne polskie kolędy. Artystów żegnały gromkie oklaski z widowni.

Po części artystycznej na scenie pojawił się wójt Paweł Kownacki, jako gospodarz wieczoru. Razem z przewodniczącym Rady Gminy Marcinem Fabisiakiem złożyli wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia spokojnych świąt i pomyślności w nowym roku. Proboszcz Parafii Przemieniania Pańskiego Grzegorz Kucharski poprowadził wspólną modlitwę i poświęcił opłatek.

W końcu nastała chwila przełamywania się opłatkiem, wzajemne składanie życzeń. Świąteczny poczęstunek oraz rozdanie przybyłym upominków w postaci gminnych kalendarzy na 2016 rok.

DB

Podobne artykuły

Komentarze

1 komentarz

  1. nastka odpowiedz

    Naprawdę bardzo ciekawy artykuł 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *