WIELISZEW. Zatrzymali sprzedawcę podróbek

2015-10-11 9:14:19

We wtorek 6 października policjanci z Wieliszewa w ramach realizowanych czynności służbowych zabezpieczyli przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Wstępna szacunkowa wartość towarów wynosi ok. 185 tys. złotych. Zatrzymanemu 24-letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi naszego powiatu za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych policjanci z Wieliszewa podjęli kontrolę mężczyzny, który oferował sprzedaż torby podróżnej znanej marki. Funkcjonariusz ustalili, że oferowany przez sprzedającego towar udostępniany jest nie zgodnie z prawem.
Policjanci w ramach dalszych czynności dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę, gdzie ujawnili inne produkty noszące nazwy znanych światowych marek tj. bluzki damskie, szale, apaszki, zegarki, torby. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że są opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi i zostały użyte bezprawnie bez wiedzy producenta.

Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk przedmiotów o szacunkowej wartości rynkowej ok. 185 tys. złotych. Zabezpieczony towar nie zostanie sprzedany, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

Oprac. JR

Zdjęcia: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *