WIELISZEW. Zostawił otwarte auto z kluczykami w środku i mu… ukradli

2016-08-12 7:01:46

Policjanci z komisariatu policji w Wieliszewie zatrzymali 43-letniego Piotra P. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież i wykorzystanie faktu, że właściciel audi zostawił otwarty samochód z kluczykami w środku i poszedł do bankomatu. Po przejechaniu około 4 kilometrów 43-latek porzucił samochód i uciekł. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu nowodworskiego podjechał swoim audi pod Urząd Gminy w Wieliszewie, aby z bankomatu pobrać pieniądze. Wychodząc z samochodu zostawił w stacyjce kluczyki. Po chwili kiedy wrócił auta już nie było. Zaalarmowani policjanci z wieliszewskiego komisariatu od razu zajęli się sprawą.

Tu pomocny okazał się monitoring. Po obejrzeniu nagrania funkcjonariusze wytypowali jako podejrzanego o kradzież audi dobrze im znanego 43-letniego Piotra P. Mężczyzna został zatrzymany. Wszystko wskazuje na to, że po kradzieży mężczyzna przejechał około 4 kilometrów do miejscowości Łajski i tam samochód zgasł odmawiając mu posłuszeństwa. Piotr P. wyrzucił kluczyki, a sam uciekł porzucając samochód.

Od śledczych z Wieliszewa 43-latek usłyszał zarzut kradzieży samochodu wartego 40 tysięcy złotych. Przyznał się do winy. Audi wróciło do prawowitego właściciela. Podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *