Facebook


WIELISZEWSKI CROSSING. Dużo emocji w trudnych warunkach

2016-02-01 5:59:00

Kiedy gmina Wieliszew zaczynała tworzyć ten wyjątkowy cykl, marzeniem było, żeby na stałe zawitał w kalendarzach biegaczach i rowerzystów. Frekwencja z etapu Zima udowodniła, że udało się stworzyć jedyną, niepowtarzalną imprezę w województwie mazowieckim, która zyskała uznanie u 632 startujących!

W niedzielny poranek 31 stycznia, już od godziny 7.00 rano organizatorzy imprezy czekali na uczestników. O bezpieczeństwo na trasie zadbali strażacy z OSP Kałuszyna, Krubina, Janówka, Wieliszewa i Skrzeszewa. Biuro zawodów wyjątkowo było otwarte już w sobotę dzięki temu ponad 100 osób odebrało w przeddzień imprezy swoje numery startowe. W niedzielę zgłosiło się pozostałe 532 osób. W śród nich 32 dzieci, 204 kolarzy i 395 biegaczy. W konkurencji duathlon, czyli połączenie dwóch dyscyplin, wystartowało 48 osób.

Jak co roku na linii startu pojawili się najmłodsi kolarze. Po dynamicznej rozgrzewce i przy ogromnym aplauzie rodziców wystartowali w swojej konkurencji. Rangę wydarzenia podniosła wyjątkowa i przemiła Joanna Ciszewska, która razem z Arturem Gieruszem tworzą bloga Przygoda & Rower. Ta znakomita para kolarzy, 29 czerwca 2014 roku, ukończyła legendarny StonemanTrail Dolomiti zdobywając srebrną statuetkę Stoneman’a. Byli pierwszymi Polakami, którzy wzięli udział w tej wyjątkowej imprezie!
Następnie do zawodów przystąpili najmłodsi biegacze i tutaj również, przy gromkich brawach i dopingu wystartowali i zmierzyli się z dystansem 400 metrów – dla młodszych i 800 dla trochę starszych. Emocji było co nie miara na każdego czekał słodki upominek, medal i soczek.

Kolarze zjawili się na linii startu punktualnie o 10.45. W tym roku najlepszym z najlepszych był Paweł Czarnecki z Warszawy (Klub Kolarski Żoliber), który pokonał trasę w 00:30:01. Na drugim miejscu z czasem 00:30:50 był Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team). Stawkę zamykał Michał Kostrzewa z TRW Cloudware Team (czas: 00:31:30). W śród Pań w kategorii OPEN najlepsza była Joanna Gumieniak z Warszawy (Bike Atelier Team) z czasem 00:38:05. Magdalena Kosko z Wołomina (Klinika Rowerów) zajęła drugie miejsce ( czas: 00:40:05). Na trzecim miejscu znalazła się Ewelina Bojdzińska z Warszawy (Girls On Bikes Team). Jej czas to 00:40:29.

Następnie, tradycyjnie na linii startu, pojawili się biegacze. W tym roku w kategorii OPEN mężczyźni najlepszy okazał się Jacek Wichowski z Pomiechówka (Medicover Runners), który przebiegł trasę w 00:26:03. Ten wybitnie utalentowany zawodnik był najlepszym wśród najlepszych podczas Wieliszewskiego Crossingu w 2014 roku. Jako drugi na mecie pojawił się Rafał Szymborski (Wieliszew Heron Team), który uzyskał czas 00:26:41. Trzeci był Marek Dzięgielewski z Dłużniewa (KB im. P. Sękowskiego w Płońsku) – 00:27:25. Wśród Pań zdecydowanie wygrała Edyta Lewandowska z Olsztyna (E.L.ite Sport Mennica), z czasem 00:31:19. Drugą na mecie była się Aleksandra Pucek-Mioduszewska z Warszawy (Ortoreh Team), z czasem 00:36:28. Trzecie miejsce przypadło Agnieszce Żuraniewskiej z Warszawy (Trucht Tarchomin Team) – z 00:36:28.

Źródło: UG Wieliszew

Foto-relacja: Dariusz Ślusarski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *