Wybór i zarządzanie magazynem – na co zwrócić uwagę?

2022-12-28 9:15:30

Magazynowanie, składowanie i przechowywanie towarów jest integralną częścią wielu różnych branż. Jeżeli sami potrzebujemy przestrzeni do trzymania naszych towarów, warto zadbać o jej wynajem na możliwie jak najbardziej korzystnych warunkach. Na co zwrócić uwagę, gdy poszukujemy przestrzeni magazynowej? O czym pamiętać przed podpisaniem umowy z konkretnym magazynem? Jak wygląda proces magazynowania i o czym absolutnie nie możemy zapomnieć podczas zarządzania udostępnioną nam przestrzenią?

1. Magazynowanie towarów – jak wybrać idealne miejsce?

2. Proces magazynowania – jak nim zarządzać?

3. Na co zwrócić uwagę wybierając magazyn?

Magazynowanie towarów – jak wybrać idealne miejsce?

Istnieje wiele branż, dla których prowadzenie lub wynajmowanie magazynu to podstawa funkcjonowania. To, jaki konkretnie magazyn będzie odpowiadał naszym potrzebom zależy w dużej mierze od towarów, jakie planujemy w nim składować. Szukając odpowiedniego miejsca zdecydowanie musimy zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak konstrukcja budynku, ilość obecnej na miejscu załogi, dostatecznie duża strefa, w której odbywa się rozładunek i załadunek towaru, a także wysokość i struktura, jaką mają koszty eksploatacyjne magazynowania, które będziemy musieli ponieść. Istotnym aspektem jest również sama lokalizacja magazynów – warto wybierać miejsca, do których jesteśmy w stanie łatwo i szybko dotrzeć.

Proces magazynowania – jak nim zarządzać?

Magazynowanie jest procesem ściśle związanym z logistyką i aby przechowywane towary nie uległy zniszczeniu ani omyłkowemu wydaniu, musimy nimi odpowiednio zarządzać. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany obiekt ma stałe godziny przyjęcia towaru i jednorodne strefy składowania – musimy skoordynować przewóz produktów z naszymi własnymi procedurami i potrzebami zakładu czy sklepu, który ma być ostatecznym odbiorcą przechowywanych towarów. Musimy także wiedzieć, jak monitorowana jest praca oraz kto zajmuje się wydawaniem dóbr materialnych, aby móc bezpośrednio zsynchronizować naszą pracę z odpowiednimi strukturami w przestrzeni magazynowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając magazyn?

Decydując się na wynajem magazynu powinniśmy przede wszystkim zadbać o dobrą lokalizację i obiekt dopasowany do nas, zdolny właściwie przechować nasze produkty. Należy zwrócić uwagę, czy przyjęcie towaru oraz jego wydawanie odbywa się w odpowiadających nam godzinach, a w strefie składowania jest dość miejsca, aby wszystkie nasze rzeczy mogły pomieścić się bezpiecznie i zgodnie z procedurami.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *