Facebook


Wyjątkowe prezenty dla fanów Wiedźmina – TOP 5

2017-11-23 4:55:11

Wiedźmin to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich. Bohater z powieści Andrzeja Sapkowskiego przyczynił się nie tylko do rozwoju polskiej literatury fantasy, ale także kinematografii oraz świata gier komputerowych RPG. Sprawdź, co sprawi radość fanom słynnego wojownika – oto 5 naszych propozycji.

Możesz zdecydować się m.in. na serię książek, propozycję ze świata gier, film czy też liczne gadżety, jeśli chcesz swoim prezentem nawiązać do postaci słynnego wojownika. Aby ułatwić Ci wybór, krótko omawiamy poszczególne opcje. Prezentujemy krótkie zestawienie, dzięki któremu łatwiej będzie Ci dokonać wyboru.

1. Saga o Wiedźminie i zbiór opowiadań

Powieści o Wiedźminie to bez wątpienia najpopularniejsza seria fantasy w polskiej literaturze. Można pokusić się o twierdzenie, że to nasz rodzimy odpowiednik kultowego „Władcy Pierścienia” spod pióra Tolkiena!

Można podarować wyjątkową serię 8 tomów wraz z mapą. Cykl wiedźmiński tworzą dwa zbiory opowiadań oraz pięciotomowa Saga o wiedźminie. Pierwsze opowiadania zostały opublikowane w miesięczniku „Fantastyka” – autor inspirował legendami, podaniami i baśniami.

2. Gra komputerowa The Witcher (Wiedźmin)

Podobnie jak książki, „Wiedźmin” jest też jedną z najpopularniejszych polskich gier, nie tylko RPG. Akcja rozgrywa się w realiach świata fantasy stworzonego przez Sapkowskiego, gdzie kierujemy mrocznym wojownikiem, Geraltem z Rivii. Słynny wiedźmin, zwany też Białym Wilkiem, staje w obronie ludzi i odpiera ataki strasznych potworów. Wartka fabuła, świetna grafika i możliwość przeniesienia się do miejsc z kart powieści to jedne z atutów gry!

3. Film „Wiedźmin”

Książka posłużyła także jako inspiracja dla twórców polskiej kinematografii – powstał zarówno film z Michałem Żebrowskim w roli głównej, jak i serial. Fani fantasy mieli co prawda obawy przed tą realizacją, a zdania na jej temat są do dziś mocno podzielone. Ekranizację zrealizowano w 2001 roku – jest dostępna w sprzedaży na licznych nośnikach. Warto wiedzieć, że w tym roku ruszyły już prace nad nową wersją filmu o przygodach Wiedźmina.

4. Gadżety wiedźmińskie

Nie tylko seria książek, film czy gra komputerowa będą świetnym prezentem dla miłośników Wiedźmina. Można znaleźć wiele gadżetów związanych z postacią słynnego mrocznego wojownika, m.in. bluzy, t-shirty, portfel, naszyjniki, breloki, figurki itd. Warto wybrać jedną czy kilka z nich, kierując się jednak wiekiem osoby obdarowywanej.

5. Kurs walki szermierki

Wyjątkowym pomysłem będzie zaś specjalny kurs, na którym można nauczyć się… walczyć jak Wiedźmin! Działa kilka szkół oferujących kursy szermierki klasycznej i cieszą się one coraz większą popularnością. Szabla i szpada to podstawowe rodzaje broni, którymi uczestniczy szkolenia się posługują. Trening sprawia, że można uzyskać nowe umiejętności, ale także wzmacnia zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

materiał zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *