ZA MIEDZĄ. Apel ratowniczki medycznej

2020-04-08 12:53:23

Jedna z ratowniczek medycznych zamieściła na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym apeluje o przestrzeganie kwarantanny i nie oszukiwanie medyków, lekarzy, pielęgniarek i salowych w przypadku złego stanu zdrowia, a tym samym narażanie ich na zakażenie koronowirusem. Wpis ukazał się 22 marca, ale nadal jest bardzo aktualny

“Dziś niestety doszła do nas smutna wiadomość. W naszym powiecie, w naszym mieście zamknięto szpital – Nowodworskie Centrum Medyczne. Apeluję do wszystkich! Przestrzegajcie kwarantanny, nie oszukujcie medyków, lekarzy, pielęgniarek, salowych. To właśnie Ci ludzie stoją na pierwszej linii frontu, jak nas zabraknie nikt nie przyjdzie z pomocą do waszych bliskich przyjaciół rodziny i dzieci.

Dzisiejszy dyżur opuściłam do domu smutna, przeraża mnie egoizm niektórych ludzi, którzy kłamią. Dzisiejszy przykład pokazał, że kłamstwo ma krótkie nogi. Moje koleżanki i koledzy oraz lekarze niestety nie stawią się jutro do pracy – objęła ich bezwzględna kwarantanna. Nie będę pomagać chorym, wspierać w trudnych chwilach.

Pamiętaj! My też jesteśmy ludźmi, mamy emocje, rodzinny, też chcemy wrócić do domu. Dziękuję za uwagę.”

Apel i zdjęcie dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Jaworskiej – ratowniczki medycznej z Nowego Dworu Mazowieckiego

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *