ZA MIEDZĄ. Kamery zarejestrowały śmierć matki i córki

2021-10-05 6:27:36

Prokuratura nie ma wątpliwości, że śmierć 39-latki oraz jej 5-letniej córki jest wynikiem tzw. samobójstwa rozszerzonego. Zaś przyczyną zgonu było utonięcie

Przypomnijmy, minioną sobotę (2 października) około godz. 6.00 rano służby ratunkowe otrzymały informację o wyłowionych z Narwi przez wędkarza zwłokach dziecka, na wysokości miejscowości Strzyże. Okazało się, że było to ciało 6-letniej dziewczynki. Kilka godzin później, około 8 km od miejsca wyłowienia zwłok dziewczynki, służby otrzymały informację, o dryfujących w Narwi kolejnych zwłokach. Po wyłowieniu ciała przez służby okazało się, że były to zwłoki około 39-letniej kobiety. W trakcie dalszych czynności ustalono, że wyłowiono zwłoki córki oraz matki.

Samobójstwo rozszerzone

“Przeprowadzona w poniedziałek (5 października) sekcja zwłok wykazała, że na ciele matki i dziecka nie ujawniono żadnych obrażeń zewnętrznych, zaś do śmierci doszło w wyniku utonięcia” – mówiła zastępca prokuratora rejonowego w Pułtusku Monika Kosińska-Kaim. Okazało się także, iż moment tragedii został zarejestrowany przez monitoring zainstalowany przy kładce. Pozwoliło to prokuraturze poznać przebieg zdarzenia, wykluczyć udział osób trzecich oraz stwierdzić, że doszło do tzw. samobójstwa rozszerzonego. – “Analiza monitoringu zamieszczonego na kładce miejskiej pozwoliła nam na ustalenie, że mamy do czynienia z samobójstwem rozszerzonym” – informował portal Niezależna.pl Monika Kosińska-Kaim.

Samobójstwo rozszerzone – to zachowanie złożone z zabójstwa  oraz samobójstwa, połączonych szczególnym, emocjonalnym związkiem przyczynowo-skutkowym. Motywacja do samobójstwa rozszerzonego wynika z chęci oszczędzenia cierpień najbliższym, niezależnie od racjonalności tego założenia.

Nie znają motywu

Ze względu na stan psychiczny mąż 39-latki został przesłuchany dopiero w poniedziałek, w dalszej kolejności zostaną przesłuchani pozostali członkowie rodziny. Jak informowała po sekcji zwłok Kosińska-Kaim: – Mamy zabezpieczony w trakcie sekcji materiał do kolejnych badań. Ale tak naprawdę okoliczności zdarzenia są dla nas znane. Nie znamy natomiast motywu działania.
Według informacji do których dotarł portal RadioZET.pl kobieta miała leczyć się psychiatrycznie i kilka miesięcy temu opuścić szpital. Natomiast jak podawał Super Express to kolejna rodzinna tragedia jaka spotkała tą rodzinę. Kilka lat wcześniej życie miała odebrać  sobie życie matka kobiety.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *