Facebook
ZA MIEDZĄ. Nie żyje 3,5 letnia dziewczynka. Zatruła się środkami gryzoniobójczymi?

2022-09-15 3:49:38

Nie żyje 3,5 letnia dziewczynka. Powodem śmierci było najprawdopodobniej użycie rolniczych środków gryzoniobójczych. Sprawą zajęła się prokuratura rejonowa w Ciechanowie

Tragedia miała miejsce we wtorek (13 września) na terenie powiatu ciechanowskiego. Jak podają media,  służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące “złego samopoczucia” mieszkańców jednego z domów jednorodzinnych. Z wywiadu wynikało, że “mieli objawy zatrucia”. Po przybyciu na miejsce, ratownicy zdecydowali  o przetransportowaniu matki i dziecka do specjalistycznego szpitala w Warszawie. Niestety dziecka nie udało się uratować.

Niewłaściwie użycie środków gryzoniobójczych

Z dotychczasowych ustaleń śledczych badających te sprawę wynika, że do tragedii doszło w wyniku niewłaściwego użycia środków do zwalczania gryzoni. Zakopane przy domu “kostki z trutką” w wyniku z zetknięciem się z wilgocią zaczęły wydobywać niebezpieczny gaz, który przedostał się do pomieszczeń mieszkalnych. Środki zostały zabezpieczone. Jak podawał mediom Piotr Tyszka, zastępca prokuratora rejonowego  – zabezpieczone środki nie były środkami domowymi tylko rolniczymi.
Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie wszczęła śledztwo z art. 155 Kodeksu karnego tzn. w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.
– Na tę chwilę, najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu było nieprawidłowe użycie środków gryzoniobójczych – powiedział prokurator Tyszka.
Prokuratura planuje sekcje zwłok dziewczynki, która dokładnie wyjaśni przyczynę jej śmierci.

Policja ostrzega i apeluje

W związku z tragedią, ciechanowska policja wystosowała apel na swojej stronie o zachowanie wszelkich środków ostrożności, stosowanie zgodnie z zaleceniami oraz instrukcją obsługi środków chemicznych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *