ZA MIEDZĄ. Zamknięty oddział ginekologiczno-położniczy w nowodworskim szpitalu

2020-04-10 1:38:41

U pracowników oraz pacjentki Oddziału Ginekologiczno–Położniczego Nowodworskiego Centrum Medycznego wykryto koronawirusa. Dyrekcja szpitala podjęła decyzję o zamknięciu oddziału i poddaniu go dezynfekcji

W czwartek (9 kwietnia), na stronie Nowodworskiego Centrum Medycznego pojawił się komunikat: „W związku z pozytywnymi wynikami testów, potwierdzającymi obecność koronawirusa u pracowników Nowodworskiego Centrum Medycznego oraz u pacjentki Oddziału Ginekologiczno – Położniczego, Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego, w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zamyka w/w oddział do czasu odbycia przez personel medyczny obowiązkowej kwarantanny domowej. Oddział zostanie poddany kompleksowej dezynfekcji”.
Jak informuje dyrekcja, żadna z osób nie miała objawów zakażenia. Koronawirusa udało się szybko zidentyfikować, ponieważ przed kilkoma dniami podjęta została decyzja o wykonywaniu testów każdemu pracownikowi oraz pacjentowi, który trafia do szpitala.

Nowodworskie Centrum Medyczne w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zamknęło oddział Ginekologiczno-Położniczy do czasu odbycia przez personel medyczny obowiązkowej kwarantanny domowej. Oddział zostanie poddany kompleksowej dezynfekcji.

Jak udało nam się ustalić, zakażona pacjentka z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego urodziła właśnie bliźnięta. Dzieci natomiast są zdrowe. Kobieta została przewieziona do szpitala MSWiA w Warszawie, natomiast niemowlęta zostały w nowodworskim szpitalu na oddziale noworodkowym.

EG/Red. Tygodnik Nowodworski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *