ZA MIEDZĄ. Zasztyletowali, bo zwrócił im uwagę

2021-01-07 6:46:41

Policja w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 42-latka. Powodem jak podaje prokuratura miała być awantura do jakiej doszło między zabitym, a zatrzymanymi

Do zdarzenia doszło w nocy 30 grudnia ub. roku. w blokach przy ul. Jasnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Jak relacjonuje prokuratura 32-letni Dawid L. oraz 34-letni Dawid W. w trakcie spożywania alkoholu zakłócało ciszę nocną odpalając petardy. Wtedy też do mieszkania, w którym przebywali mężczyźni zapukał 42-letni sąsiad. Między mężczyznami wywiązała się kłótnia, w której 42-latek został ugodzony nożem: raz w serce, raz w nerki.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, ranny mężczyzna zdołał jeszcze wrócić do mieszkania. Na miejsce zostały wezwane służby, którym pomimo wysiłków nie udało się uratować mężczyzny. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, że do zdarzenia mogło dojść w mieszkaniu, w którym przebywali 32 i 35-latek.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się okazało w chwili zdarzenia byli pijani. Pierwszy z mężczyzn 32-latek w trakcie badania alkomatem wydmuchał ponad 1,7 promila, zaś drugi z zatrzymanych miał ponad promil. Po wytrzeźwieniu obaj zatrzymani zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim przedstawiła obu mężczyznom zarzuty. 32-latek usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie za co grozi mu od 12 lat pozbawienia wolności nawet do dożywocia. 34-latek usłyszał zarzut utrudniania postępowania karnego i udzielenia pomocy sprawcy przestępstwa. Wobec obu mężczyzn został zastosowany areszt tymczasowy w postaci 3 miesięcy pozbawienia wolności.

fot: KPP Nowy Dwór Maz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *