Zabezpieczone narkotyki i amunicja, 4 osoby zatrzymane

2016-06-26 11:40:43

Policjanci z Legionowa w trakcie interwencji zatrzymali czterech mężczyzn. Działania podjęte przez mundurowych doprowadziły do zabezpieczenia narkotyków oraz amunicji. Ponadto Kamil G. był poszukiwany jako osoba, która samowolnie oddaliła się z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, zaś Damiana T. poszukiwała nowodworska prokuratura w celu ustalenia miejsca pobytu.

Legionowscy policjanci podczas nocnego patrolu na terenie parkingu osiedlowego zatrzymali czterech mężczyzn. Osoby te zachowywały się nerwowo. Przy jednej z nich znaleziono folię aluminiową z zawartością białego proszku oraz wagę.

Na skutek sprawdzenia mężczyzn w systemach informatycznych okazało się, iż Kamil G. samowolnie oddalił się z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, zaś Damian T. poszukiwany jest przez nowodworską prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Pozostali dwaj mężczyźni tj. Robert K. i Rafał D. są znani legionowskim stróżom prawa.

W związku z podejrzeniem, że zawiniątko zawiera substancję odurzającą mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji celem dalszych czynności. Wykonane badanie narkotestem potwierdziło podejrzenia policjantów, biały proszek okazał się amfetaminą o wadze 22 gram brutto. W trakcie dalszych czynności legionowscy kryminalni w jednym z pomieszczeń mieszkalnych Rafała D. ujawnili 6 sztuk amunicji oraz marihuanę. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie Damianowi T., zarzutu posiadania środków odurzających, natomiast Rafał D., usłyszał zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji oraz posiadania środków odurzających. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. W sprawie popełnionych przestępstw wypowie się sąd.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *