Zabiegi odchudzające po ciąży i nie tylko

2021-08-19 12:36:35

Kiedyś wyszczuplanie i ujędrnianie sylwetki po ciąży oraz przywracanie skórze elastyczności wiązało się z wykonywaniem inwazyjnych procedur z wykorzystaniem skalpela, takich jak lifting, plastyka brzucha czy liposukcja. Obecnie odchodzi się od inwazyjnej medycyny estetycznej. Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat zmieniła ona swoje oblicze. Zarówno lekarze, jak i pacjenci dostrzegają brak zasadności wykonywania inwazyjnych procedur, gdyż równie spektakularne efekty uzyskać można przy pomocy zabiegów nieinwazyjnych lub o znikomej inwazyjności. A wszystko bez ryzyka wystąpienia powikłań czy konieczności długotrwałej rekonwalescencji. To dlatego tak ogromną popularnością cieszą się zabiegi umożliwiające efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu czy rozstępów, a także ujędrnienie skóry. Wystarczy wykonanie serii kilku zabiegów, aby móc odzyskać perfekcyjnie wyglądające ciało. Spektakularne efekty można uzyskać dzięki takim technologiom jak endermologia, fala akustyczna czy lipoliza iniekcyjna.

Na czym polega odchudzająca moc lipolizy iniekcyjnej?

Aby przyspieszyć proces odchudzania bądź pozbyć się depozytów tkanki tłuszczowej z tak trudnych do odchudzenia miejsc jak boczki, okolica nad kolanami, ramiona czy dolna partia brzucha, warto poddać się zabiegowi lipolizy iniekcyjnej. Zabieg ten umożliwia rozpad komórek tłuszczowych i uwalnianie z nich tłuszczu. Lipoliza to zabieg iniekcyjny, polegający na ostrzykiwaniu skóry związkami prowadzącymi do rozpadu komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna wykorzystuje preparaty zawierające fosfatydylocholinę oraz kwas deoksycholowy. Efektem tych zabiegów jest wywołanie miejscowego stanu zapalnego oraz obrzęku komórek tłuszczowych, co ostatecznie skutkuje rozpadem adipocytów i uwolnieniem z nich kwasów tłuszczowych. Zabiegi trwają po kilkanaście minut i wymagają wykonania kilkudziesięciu nakłuć cieniutką igłą, co nie generuje znacznych dolegliwości bólowych. Zalecana seria zabiegów to 2 – 3 zabiegi, wykonane w kilkutygodniowych odstępach. Ostateczny efekt zabiegów można ocenić po kilku tygodniach.

Wskazaniem do wykonania lipolizy iniekcyjnej jest umiarkowana nadwaga, a zwłaszcza miejscowa kumulacja tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała. Lipoliza iniekcyjna w Warszawie czy innym mieście powinna być wykonana wyłącznie w renomowanej placówce, a osobą wykonującą zabieg powinien być lekarz. Doskonałym uzupełnieniem tej procedury jest endermologia, która usprawnia usuwanie z organizmu tłuszczu uwolnionego z adipocytów. Cennym uzupełnieniem terapii odchudzającej jest fala uderzeniowa (cellulit), w Warszawie zaś można poddać się temu zabiegowi w klinice Medestetis.

W jaki sposób endermologia może odchudzać? 

Zabieg Endermologia LPG Integral to zaawansowany masaż skóry i tkanki podskórnej, który pobudza krążenie krwi i zapewnia drenaż limfatyczny. Dzięki temu kwasy tłuszczowe oraz toksyny uwolnione z rozpadających się komórek tłuszczowych są sprawnie odprowadzane z organizmu. Ponadto sam masaż wywołuje efekt usprawnienia lipolizy, czyli spalania tkanki tłuszczowej, a także ujędrnienia skóry. Podobne efekty przynosi zabieg fali akustycznej, który generuje falę dźwiękową o bardzo wysokiej energii, która rozchodzi się w tkance podskórnej, prowadząc do naprzemiennego kurczenia się i rozluźniania tkanki łącznej. Takie drgania wykazują działanie ujędrniające, a jednocześnie rozbijają komórki tłuszczowe. Endermologia i fala akustyczna mogą zatem uzupełniać zabiegi karboksyterapii lub lipolizy iniekcyjnej albo być wykonywane samodzielnie. Endermologia w Warszawie może być wykonana w profesjonalnej placówce medycyny estetycznej i kosmetologii, takiej jak Medestetis. Może to być terapia samodzielna bądź uzupełnienie lipolizy iniekcyjnej.

Zabiegi nakłuwania skóry oraz endermologii nie są wskazane w przypadku infekcji czy stanów zapalnych skóry na obszarze ciała objętym zabiegiem. Inne przeciwwskazania to ciąża, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Odchudzając się, nie zapomnij o skórze

Odchudzaniu skóry może towarzyszyć spadek jej elastyczności. Ponadto osoby z nadwagą mogą borykać się z rozstępami. W obu tych przypadkach zadbać o ujędrnienie skóry i zwiększenie jej gęstości. W celu uelastycznienia skóry można wykonać zabiegi mezoterapii igłowej, osocze bogatopłytkowe oraz endermologię i falę uderzeniową. Mezoterapia igłowa to osocze bogatopłytkowe to zabiegi związane z nakłuwaniem skóry i wprowadzaniem odpowiednich związków odżywczych. W zabiegu mezoterapii igłowej wprowadzane są rozmaite preparaty zawierające witaminy, peptydy i aminokwasy, czynniki wzrostu, kwas hialuronowy. Wyjątkowo skutecznym, a zarazem wolnym od ryzyka alergii zabiegiem jest osocze bogatopłytkowe. Z próbki krwi pobranej od pacjenta pozyskuje się koncentrat czynników wzrostu, płytek krwi oraz komórek macierzystych, odpowiadających za naturalny potencjał regeneracyjny organizmu. Skóra potraktowana takim koncentratem staje się jędrniejsza, bardziej promienna, lepiej odżywiona i dotleniona, a rozstępy stają się mniej widoczne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *