Zabiegi ujędrniające dostępne w klinikach medycyny estetycznej

2019-11-24 7:38:57
Nieodpowiednia dieta, a także brak aktywności fizycznej to główne czynniki odpowiedzialne za pogorszenie wyglądu naszej skóry. Na udach, pośladkach i brzuchu z czasem zaczyna pojawiać się tkanka tłuszczowa, a skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Na szczęście z pomocą przychodzą nam zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które w skuteczny sposób pomagają nam zmienić wygląd naszej sylwetki. Jakie jednak zabiegi ujędrniające możemy obecnie znaleźć w gabinetach medycyny estetycznej?

 

Endermologia

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną naszej skóry. Podczas zabiegu pacjentka musi założyć specjalny kombinezon, dzięki czemu głowica wykorzystywanego urządzenia nie ma w ogóle kontaktu ze skórą. Następnie specjalista przykłada urządzenie do ciała, a specjalne rolki głowicy zasysają kombinezon wraz ze skórą przy pomocy podciśnienia, którego moc jest dobierana indywidualnie. W efekcie tego zabiegu skóra odzyskuje swoją jędrność na skutek stymulacji fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny.

Icoone

Icoone to specjalne urządzenie, dzięki któremu można przeprowadzić szereg przeróżnych, jednak mało inwazyjnych zabiegów, które nie wymagają żadnego okresu rekonwalescencji. Podobnie jak w przypadku endermologii pacjent przed zabiegiem musi założyć kombinezon. Następnie do ciała przykłada się dwie głowice, w które urządzenie zostało wyposażone. W pierwszej kolejności wykonuje się drenaż limfatyczny prowadzący do przepchnięcia nagromadzonego pod skórą płynu. Następnie stosuje się tzw. Fokus, który nakierunkowany jest na określony problem w tym właśnie na ujędrnienie skóry. Przy pomocy zabiegu Icoone można nie tylko ujędrnić swoje ciało, ale dodatkowo pozbyć się cellulitu.

Karboksyterapia

Kolejnym ciekawym zabiegiem, który poprawia napięcie skóry, ujędrnia, redukuje cellulit, a także tkankę tłuszczową jest karboksyterapia polegająca na podskórnym wstrzyknięciu medycznego dwutlenku węgla. Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla stymuluje proces odnowy komórkowej i poprawia krążenie, co przekłada się na znaczącą poprawę wyglądu skóry. Zostaje ona bowiem wygładzona, ujędrniona, a także pozbawiona wszelkich niedoskonałości (poprzez redukcję tkanki tłuszczowej na udach i pośladkach skórka pomarańczowa, czyli cellulit przestaje być widoczny).

Maximus

Ostatnim ujędrniającym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej jest tzw. maximus pozwalający nie tylko zredukować tkankę tłuszczową i cellulit, ale również ujędrnić i wyszczuplić sylwetkę. Czym jednak charakteryzuje się ten zabieg? Urządzenie wykorzystuje działanie fali radiowej i w trakcie trwania zabiegu zostaje ono przyłożone do skóry, podgrzewając tkanki, na skutek czego dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych. W wyniku skrócenia wspomnianych włókien wzrasta napięcie skóry, dzięki czemu ulega ona wygładzeniu i ujędrnieniu. Aby jednak efekty zabiegu były jak najlepsze, konieczne jest przeprowadzenie serii co najmniej kilku zabiegów w równych odstępach czasowych (najlepiej raz w tygodniu).

Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *