Zabierz do pracy psa – Międzynarodowy Dzień Zabierania Psa do Pracy

2022-06-23 6:30:00

Międzynarodowy Dzień Zabierania Psa do Pracy będziemy obchodzić w tym roku 24 czerwca. To święto ruchome i przypada zawsze w ostatni piątek czerwca. To doskonała okazja, żeby sprawdzić, jak nasi pupile radzą sobie w nowym otoczeniu i jak zmienia się atmosfera pracy w tak miłym towarzystwie. To również możliwość dla pracodawcy, by rozważyć wprowadzenie takiego rozwiązania na stałe – podobnie jak ma to miejsce w Maxi Zoo, gdzie ulubione czworonogi są obecne w biurach i sklepach przez cały rok

W ten dzień nie musisz patrzeć w smutne oczy swojego psa, gdy wychodzisz do pracy. Możesz zabrać go ze sobą i cieszyć się przez cały dzień wspólnym towarzystwem. A jeśli masz szczęście i pracujesz w firmie dog friendly, być może twój pupil towarzyszy ci raz w tygodniu, a może nawet codziennie – tak jak w Maxi Zoo.

Międzynarodowy Dzień Zabierania Psa do Pracy to świetna okazja, by przekonać się, jak wygląda praca w towarzystwie czworonogów. Czy spowoduje to większe zamieszanie? A może wpłynie pozytywnie na atmosferę w pracy? A jak będzie przedstawiała się kwestia wydajności? Te sprawy mogą niepokoić pracodawców, jednak zupełnie niepotrzebnie. Pies w pracy to większa wydajność pracowników – potwierdzają to badania naukowe przeprowadzone na Uniwersytecie Virginia Commonwealth – obecność psa obniża stres w pracy, zapobiega wypaleniu zawodowemu oraz zwiększa satysfakcję z pracy – nie tylko u opiekunów psów, ale też u pracowników, którzy nie mają zwierząt.1 To również świetna okazja, by podczas krótkich przerw na wyprowadzenie psa, dotlenić organizm, dać odpocząć oczom i rozprostować nogi. Warto również pamiętać, że głaskanie psa zwiększa wydzielanie oksytocyny, która redukuje stres i działa przeciwlękowo.

Jeśli w naszym miejscu pracy nie organizowano dotychczas obchodów tego święta, musimy ustalić kilka rzeczy. Przede wszystkim uzgodnić to z pracodawcą – co prawda polskie prawo nie zabrania przyprowadzać zwierząt do pracy, ale musimy upewnić się, czy obecność psów nie narusza zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Powinniśmy również koniecznie porozmawiać z naszymi współpracownikami – być może ktoś ma alergię albo panicznie boi się psów. Kolejna ważna sprawa to możliwość zapewnienia komfortu naszemu pupilowi – musimy znaleźć miejsce, w którym będzie mógł wygodnie odpocząć. Nie zapomnijmy o bezpiecznym ustawieniu miski z wodą. Musimy również ustalić, czy nasza praca będzie pozwalała na właściwą opiekę nad czworonogiem – czyli na przykład na krótkie przerwy na jego wyprowadzenie.

Kolejna kwestia to ocena charakteru naszego zwierzęcia. Czy dobrze radzi sobie w nowym otoczeniu? Czy nie będzie przeszkadzał innym współpracownikom? Jaki jest jego stosunek do innych ludzi i zwierząt? Zakładamy bowiem, że nie tylko my w tym dniu przyprowadzimy naszego pupila. Jeśli wszystkie odpowiedzi są pozytywne, a pracodawca i pozostali pracownicy wyrażą zgodę, nie pozostaje nam nic innego, jak spakować miskę, legowisko oraz przysmaki i w piątkowy poranek wyruszyć wspólnie do pracy. Jeśli chcecie dowiedzieć się, o co warto zadbać, by czworonożny przyjaciel mógł nam towarzyszyć w biurze, wejdźcie na stronę www.maxizoo.pl/promocje/oferty/wspolpracownik-pies/

Na szczęście ostatnio trend przychodzenia z psem do pracy jest coraz bardziej powszechny. Wiele firm traktuje go jako swoisty benefit, a pracodawcy wręcz zachęcają do tego rozwiązania. Taką firmą jest Maxi Zoo. Od momentu wejścia firmy na polski rynek, czyli od dziesięciu lat, w biurze i we wszystkich sklepach sieci można spotkać czworonogi należące do pracowników, które chętnie towarzyszą swoim opiekunom w ich codziennych obowiązkach. Pracownicy chwalą sobie to rozwiązanie – ułatwia to opiekę nad zwierzęciem i poprawia nastrój – w sklepach również klientom. Dodatkowo – ponieważ do wszystkich sklepów Maxi Zoo można wejść na zakupy ze swoim pupilem, jest to szansa dla czworonogów na nowe przyjaźnie, a może nawet coś więcej na przykład wspólne testowanie przysmaków. We wszystkich sklepach Maxi Zoo na czworonożnych klientów czekają miseczki z wodą i karmą. Biuro jest również dostosowane do obecności czworonogów, tak by zapewnić im maksymalny dobrostan w czasie, gdy opiekunowie pracują.

24 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Zabierania Psa do Pracy, oraz 1 lipca, czyli Dzień Psa, to doskonałe dni do rozpieszczania naszych czworonożnych przyjaciół. Warto jednak wiedzieć, że w sklepach Maxi Zoo psi goście są mile widziani przez cały rok. Zawsze czekają na nich miseczki z wodą i pyszną karmą.

Te dwa dni, gdy nasza uwaga bardziej skupia się na potrzebach naszych pupili, to doskonała okazja, by na szerszym forum poruszyć temat adopcji czworonożnego przyjaciela. Być może są w naszym otoczeniu osoby, które zastanawiają się nad włączeniem do swoich rodzin nowych członków i właśnie rozmowa z nami i spotkanie z naszym psem będzie tym ostatnim impulsem do podjęcia decyzji na tak. Dzięki temu kolejne zwierzę zyska dom, a my będziemy mieć poczucie dobrze wykonanej misji.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Pewna kobieta zabrała bezdomnego kota do domu i jest oskarżona o kradzież… Nie wierzycie ? A jednak to prawda….Inwencja policji i prokuratora nie zna granic. Ale cóż zasada 3XBYLE jest w mocy : BYLE za co, BYLE komu, BYLE gdzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *