Zadbaj o włosy w zaciszu domowym

2022-03-02 1:57:55

Koszt usług fryzjerskich nieustannie wzrasta. Podwyżki gazu i prądu również przekładają się na zmiany w cennikach. Nic dziwnego, że Polki coraz chętniej decydują się na pielęgnację w domu, zamiast korzystać z usług profesjonalistów. Czy można jednak samodzielnie odżywić włosy tak, jak zrobiono by to w salonie?

Umiejętności i kosmetyki

Na efekt lśniących i zdrowych włosów składają się umiejętności fryzjerów, ich wiedza oraz wykorzystywane kosmetyki. Nie bez przyczyny w salonach trudno jest znaleźć te produkty, które powszechnie dostępne są na drogeryjnych półkach. Mają one najróżniejsze właściwości. Wśród wielu typów salonów, wyróżniają się tez takie, które stawiają na dalekowschodnią pielęgnację, związaną z naturalnymi produktami.

Dobra wiadomość jest taka, że kosmetyki orientalne możesz kupić sama. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, czego potrzebują Twoje włosy. Każdy typ bowiem pielęgnuje się w inny sposób. To też ma znaczenie przy doborze produktów. Chcesz przecież sprawić, aby wyglądały zdrowo, a nie sucho i matowo.

Jak sprawdzić kondycję włosów?

Możesz zrobić to u dermatologa lub podczas wizyty u fryzjera. Z reguły jest tak, że naturalnie kręcone włosy są cienkie i suche. Wymagają intensywnego nawilżania i troskliwej pielęgnacji. W przypadku włosów prostych sprawa nie jest już tak oczywista. Wiele zależy od tego czy puszą się pod wpływem wilgoci, czy się plączą, są łamliwe, a może ciężkie i nie poddają się stylizacji? Skonsultuj się z ekspertem i wspólnie ustalcie jakie potrzeby mają Twoje włosy.

Dzięki temu będziesz mogła dobrać właściwą pielęgnację. Jest ona kluczowa dla dobrej kondycji skóry głowy oraz ostatecznego wyglądu Twoich włosów. Nie każdy rodzaj będzie dobrze przyjmować olejowanie, a są też takie typy, które wręcz wymagają takiego zabiegu!

Kupuj kosmetyki w sprawdzonym miejscu

Jeśli chodzi o zakup kosmetyków do pielęgnacji włosów, bardzo ważne jest źródło. Dziś na rynku możemy natknąć się na podróbki, pochodzące z Chin, których skład jest tak naprawdę niepewny. Co innego może znajdować się na etykiecie, a co innego we wnętrzu butelki lub tubki. Interesują Cię kosmetyki orientalne? Skorzystaj z drogerii internetowej, która specjalizuje się w imporcie tego typu preparatów, bezpośrednio z krajów orientu. Możesz sprawdzić opinie na jej temat, zapytać o nią na forach internetowych, a zapoznając się z danymi firmy, będziesz też w stanie rozpoznać, czy jest godna zaufania.

Przed przystąpieniem do zabiegu uważnie przeczytaj załączone instrukcje. Niezależnie od tego, czy używasz szamponu, odżywki, maski, olejków czy henny – trzeba dobrze poznać technikę stosowania preparatów. Producenci wskazują także, że najlepsze rezultaty otrzymamy, stosując kosmetyki regularnie, przez dłuższy czas. Nie przetrzymuj kosmetyków na włosach dłużej, niż jest to zalecane. Nie zawsze będzie to skutkować lepszymi rezultatami. Jeśli będziesz stosować się do zaleceń producentów, z pewnością osiągniesz oszałamiające rezultaty!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *