Facebook


Zakres usług zakładów pogrzebowych

2017-04-20 2:56:43

Zakłady pogrzebowe posiadają szeroki wybór usług związanych z pochówkiem zmarłego. Obejmują one przewóz zwłok, przygotowanie ciała do pogrzebu i obsługę uroczystości pogrzebowej. Ponadto w ich ofercie znajdują się trumny wykonane z różnego rodzaju materiałów, urny, wiązanki i wieńce pogrzebowe oraz akcesoria służące dekoracji trumien. Wiele zakładów oferuje również usługi dodatkowe w postaci opieki nad grobami.

 

 

Podstawowe usługi świadczone przez zakłady pogrzebowe

Wybór zakładu pogrzebowego jest dokonywany przez rodzinę zmarłego. Rynek usług pogrzebowych w Polsce w swojej ofercie zaczyna przedstawiać zakłady pogrzebowe online, które umożliwiają zorganizowanie uroczystości pogrzebowej i załatwienie wszelkich formalności za pomocą internetowego formularza lub na drodze telefonicznej (źródło: platforma usług pogrzebowych Bluneral). Pierwszą firmą tego rodzaju jest Bluneral (zakład pogrzebowy Warszawa). Głównymi usługami świadczonymi przez domy pogrzebowe są dwie formy ceremonii: pogrzeb tradycyjny lub z kremacją. Niezbędnymi usługami, które znajdują się w ofercie każdego zakładu pogrzebowego są usługi podstawowe. Zalicza się do nich przede wszystkim odbiór i przewóz ciała osoby zmarłej ze wskazanego miejsca do zakładu. Kolejną ważną usługą jest wynajem chłodni służącej do przechowywania ciała aż do terminu pogrzebu. Zakłady pogrzebowe w ramach usług podstawowych zapewniają również przygotowanie ciała do pogrzebu lub kremacji, które polega na wykonaniu podstawowych zabiegów kosmetycznych, czyli goleniu, czesaniu, myciu oraz ubieraniu osoby zmarłej. Ostatnim elementem należącym do podstawowych czynności jest obsługa pochówku. Ta usługa wiąże się z zadbaniem o wszelkie formalności cmentarne, przygotowaniem urny lub trumny i jej przewozem karawanem na miejsce uroczystości pogrzebowej.

Przewóz międzynarodowy

W zakresie usług wielu zakładów pogrzebowych znajduje się międzynarodowy transport zwłok, czyli sprowadzenie ciała z zagranicy. Zajmują się tym m.in. zakłady zlokalizowane na terenie miasta stołecznego – Warszawy. Najczęściej w ofercie pojawia się przewóz zwłok ze wszystkich krajów Europy, Ameryki Północnej oraz z poszczególnych regionów Ameryki Południowej i Azji (źródło: platforma usług pogrzebowych Bluneral).

Produkty i akcesoria pogrzebowe

Zakłady pogrzebowe oferują wszelkie produkty związane z pogrzebem. Należą do nich przede wszystkim trumny wykonane z drewna sosnowego, lipowego, dębowego lub materiału imitującego drewno. W przypadku kremacji konieczny jest zakup urny, która może mieć charakter wyznaniowy (z symbolem krzyża) lub świecki. Do akcesoriów pogrzebowych zalicza się również wiązanki i wieńce pogrzebowe, które są wykonywane z różnych kompozycji kwiatowych: róż, goździków, hortensji, gerberów, chryzantem i bluszczów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *