Zamknięty ruch w centrum Legionowa

2016-06-29 10:52:46

Od poniedziałku 27 czerwca trwa przebudowa skrzyżowania ulic Sowińskiego i Piłsudskiego. Modernizowane jest również rondo przy legionowskim ratuszu. Na okres remontu wykonawca wyznaczył dla kierowców objazd sąsiednimi ulicami. Utrudnienia będą trwały około półtora miesiąca.

Z początkiem tygodnia rozpoczęła się kolejna przebudowa ulic, tym razem remontowana będzie ul. Sowińskiego i Piłsudskiego. Firma Skanska podzieli prace na dwa etapy. Pierwszy z nich na odcinku od ul. Wysockiego do ronda marsz. Józefa Piłsudskiego. Roboty wiązać się będą ze sporymi utrudnieniami dla mieszkańców Legionowa.

 

Wykonawca zamknął dla ruchu kołowego rondo przy Urzędzie Miasta Legionowo. Po zakończeniu tych prac nastąpi zamknięcie odcinka ulicy Sowińskiego (od ul. Warszawskiej do ronda). Przez okres około półtora miesiąca kierowcy jadący od strony Warszawy do ratusza proszeni będą o korzystanie z objazdu ulicą Sobieskiego.

Na rondzie marsz. Józefa Piłsudskiego trwają już prace. Fot. DB

Na rondzie marsz. Józefa Piłsudskiego trwają już prace. Fot. DB

W ramach tej inwestycji powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego z Norwida, chodnik, zjazdy, oraz zatoka autobusowa. Przebudowane zostanie oświetlenie uliczne, oświetlenie przy przejściu dla pieszych i ścieżka rowerowa. Inwestycja została zaplanowana na czas wakacji. Koszt to około 2 mln zł, inwestycja została dofinansowana ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

oprac. DB, źródło: UM Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *