Zaręczyny wiosną – jak się do nich przygotować?

2022-02-23 5:13:10
Wiosna to okres, w którym wszystko budzi się do życia. Wiele osób właśnie w tym momencie podejmuje różne ważne decyzje np. co do tego, żeby się oświadczyć.

Początek marca, kwiecień czy maj to idealna pora na to, żeby zorganizować idealne zaręczyny. Pogoda w tych miesiącach prawie nigdy nie zawodzi, a do tego, jest wiele okazji. Chcąc się do nich odpowiednio przygotować, na samym początku powinieneś wybrać datę. Jaka wiosną może być najlepsza?

Znajdź najlepszą datę

Jeśli myślisz o tym, żeby niedługo oświadczyć się swojej wybrance, powinieneś wybrać jakąś konkretną datę tak, żebyś później z łatwością mógł zaplanować całą resztę. Od tego kiedy mają być zaręczyny, zależy to jak dużo czasu masz na wybór pierścionka, a także czy powinieneś wziąć dodatkowy urlop.

Sprawdź także: Perfekcyjne oświadczyny, krok, po korku

Dobrą datą na to, żeby się oświadczyć mogą być święta wielkanocne. Bez względu na to, czy je obchodzicie, czy nie. Dla większości osób są to bowiem dni wolne od pracy, a więc dużo łatwiej jest coś zaplanować – zwłaszcza jakieś wyjazdy. Jeśli chciałbyś się oświadczyć na jakichś krótkich wakacjach przy innej okazji, musiałbyś wcześniej wziąć wolne, a w dodatku poprosić o wzięcie urlopu swoją ukochaną, a to mogłoby wzbudzić w niej podejrzenia.

Inną dobrą datą na to, żeby oświadczyć się wiosną jest majówka. To kolejny termin, w którym większość osób ma wolne i planuje wyjazdy. Jeśli więc zaprosisz ją na długi weekend nad morze, jezioro, czy w góry przy tej okazji, wyda jej się to naturalne i zapewne nie będzie nic podejrzewać.

Jak najbardziej możesz zdecydować się również na jakąś inną datę. Ważne, żeby obojgu wam odpowiadała. Być może właśnie o tej porze roku Twoja partnerka ma urodziny lub imieniny?

Wybierz pierścionek zaręczynowy

Decyzja zapadła, data wybrana, a więc teraz pora na wybór pierścionka zaręczynowego. Dla większości panów jest to największe przedsięwzięcie związane z oświadczynami. Niektórzy dotychczas nie mieli nawet okazji być w salonie jubilerskim, a co dopiero dokonywać w tej kwestii wyboru.

Nie jest to jednak takie straszne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy trzymać się kilku zasad i kierować się prostymi wskazówkami. W obecnych czasach zakup pierścionka zaręczynowego nie wymaga nawet pójścia do jubilera. Odpowiedni model można znaleźć w Internecie. Ważne jednak, żeby stawiać na salony jubilerskie, które dają możliwość dyskretnej dostawy, a w razie konieczności bezpłatnej korekty rozmiaru.

Podczas wyboru biżuterii pamiętaj o tym, żeby kierować się tym, co Twoja ukochana nosi na co dzień, jaką ma karnację, czy posiada duże dłonie, czy raczej jest filigranowa, a także czy marzy o czymś okazałym czy może raczej o czymś subtelnym. Możesz poprosić, żeby dyskretnie podpytała ją o to jej przyjaciółka czy siostra.

Jeśli będziesz mieć już wybrany pierścionek, pora na zaplanowanie całej reszty. Jeśli na wszystko będziesz mieć dobry plan, ten wielki dla Was dzień nie będzie dla Ciebie aż tak stresujący. Pamiętaj tylko, żeby pozostawić sobie wolny margines na odrobinę spontaniczności. Wybierz odpowiedni pierścionek zaręczynowy z Auroria.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *