Zarekwirowali nielegalne szlugi

2016-06-08 12:04:05

1748 sztuk paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy. Papierosy miał przy sobie 63-letni Tadeusz F. Mężczyzna został już przesłuchany, a zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie może grozić grzywna i przepadek mienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą legionowskiej Komendy, uzyskali informację dotyczącą przechowywania oraz sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu, przez jednego z mieszkańców Legionowa.

Policjanci w sobotę 4 czerwca po 8 rano udali pod wskazany adres. Tam w pobliżu jednego z bloków czekali na osobę pozostająca w ich zainteresowaniu. Kiedy Tadeusz F. wszedł z bloku miał przy sobie torby zapakowane po brzegi. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w nich 1748 sztuk paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Jak ustalili funkcjonariusze skarb państwa został uszczuplony na przeszło 38 tysięcy złotych. 63-letni Tadeusz F. został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam został przedstawiony mu zarzut, do którego się przyznał. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie może grozić grzywna i przepadek mienia. Policjanci nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zarzutów dla innych osób.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *