ZEGRZE. 34,1 mln zł na budowę kolei do Zegrza

2020-04-22 9:30:19

 

Po 25 latach po raz kolejny kolej połączy Warszawę z Zegrzem. Dzisiaj (22 kwietnia) PKP podpisało umowę na kwotę 34,1 mln złotych na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych. Nowa trasa ma zostać oddana do użytku w 2022 r.

Pieniądze na ten cel zostały przekazane w ramach projektu “Prace na linii kolejowej nr 28 Wieliszew-Zegrze”.

Jak podaje PKP na trasie planowanej linii kolejowej ma powstać nowy przystanek Wieliszew Centrum znajdujący się w rejonie skrzyżowania linii z ul. Modlińską (DW 631). A także przebudowana ma zostać istniejąca stacja w Zegrzu Południowym. W ramach remontu stacji mają powstać dwa komfortowe perony wyposażone w ławki, wiaty i oświetlenie, a także tablice informacyjne i czytelne oznakowanie m.in: dla osób niewidomych i słabowidzących.

– Podpisana dziś przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umowa na wykonanie prac i wykorzystanie nieczynnej linii Wieliszew – Zegrze to nowe połączenia do Zegrza. Realizujemy projekty, które zapewniają mieszkańcom lepsze i sprawniejsze podróże, a tym samym ułatwiają codzienne dojazdy do szkół i do pracy oraz możliwość rekreacyjnych wyjazdów poza aglomerację – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Zgodnie z planami PKP wymienione mają zostać tory na całym odcinku trasy, wybudowana ma zostać sieć trakcyjna oraz rozjazdów. Całą trasę ma obsługiwać nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym. Po zakończeniu inwestycji pociągi będę poruszały się z prędkością do 80km/h.

fot. PKP PLK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *