5 osób za burtą w tym dwoje dzieci

2016-04-18 10:33:44

W niedzielę 17 kwietnia o 14.40 legionowskie WOPR zostało poinformowane o wywrotce łodzi w okolicach mostu w Zegrzu na pokładzie której znajdowało się 5 osób w tym dwoje dzieci. Do akcji natychmiast wysłano dwie łodzie ratunkowe.

– O godzinie 14.40 otrzymaliśmy telefon z informacją, że przewróciła się łódź omega naprzeciwko przystani Wojskowej Akademii Technicznej w Zegrzu Północnym nieopodal mostu. Natychmiast na miejsce wysłaliśmy łódź interwencyjną z bazy w Zegrzu i łódź, która się znajdowała na pływaniu prewencyjnym, która akurat była bardzo blisko tego wydarzenia. W przeciągu maksymalnie 2 minut ratownicy już byli przy poszkodowanych, którzy zostali wydobyci z wody. Na szczęście wszyscy poszkodowani byli w kamizelkach, trochę wyziębieni, ale nikt nie ucierpiał. Przetransportowaliśmy 5 osób w tym dwoje dzieci w wieku 9 i 15 lat do portu WAT-u i z holowaliśmy przewróconą łódkę do brzegu, gdzie dalej zajął się nią właściciel – zrelacjonował całe zdarzenie prezes legionowskiego WOPR Krzysztof Jaworski.

lwopr1

Fot. Legionowski WOPR

Działania ratowników polegały na wyłowieniu z wody poszkodowanych, przetransportowaniu ich łodzią ratowniczą na brzeg i zabezpieczeniu przed wychłodzeniem ciała okrywając wszystkich folią termiczną. Akcja zakończyła się około godz. 15.15 odholowaniem przewróconej omegi na brzeg. Jak informuje WOPR, była to pierwsza wywrotka łodzi w tym sezonie.

DB

fot. Legionowskie WOPR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *