ZEGRZE. Drugie utonięcie na terenie zalewu

2023-07-26 1:59:08

Od trzech dni służby ratunkowe poszukują ciała mężczyzny, który wpadł do Jeziora Zegrzyńskiego i nie wypłynął. Strażacy oceniają, że mężczyzna miał zerowe szanse na przeżycie

W poniedziałek (24 lipca) około godz. 15.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który pływając rowerkiem wodnym z kolegami na Jeziorze Zegrzyńskim wpadł do wody i nie wypłynął. Zdaniem pływających z nim kompanów miał również źle nałożoną kamizelkę ratunkową.

Trzeci dzień poszukiwań

Jak relacjonowali ratownicy Legionowskiego WOPR mężczyzna zniknął pod wodą w samym nurcie Narwi, gdzie głębokość może wynosić nawet do 10 m. Poniedziałkowe trwające blisko 7 godz. poszukiwania pomimo użycia znacznych sił nie przyniosły rezultatu. We wtorek (25 lipca) o godz. 9.00 rano poszukiwania wznowiono. Jednak jak zauważali strażacy akcja ma raczej charakter humanitarny i polega na odnalezieniu ciała topielca. Niestety również te poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
W środę (26 lipca) zapowiedziano wznowienie poszukiwań.

To drugie utonięcie w tym sezonie
Przypomnijmy, pod koniec maja br. nad Jeziorem Zegrzyńskim doszło do utonięcia 31-letniego mężczyzny. Około godz. 13.00 ratownicy WOPR odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który wyskoczył z łódki do wody. Na miejscu ratownicy po 3 minutach odnaleźli nieprzytomnego 31-latka, rozpoczęła się reanimacja, która zakończyła się przywróceniem czynności życiowych. Mężczyzna trafił śmigłowcem do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł.

Czytaj więcej:

ZEGRZE. Utonął 31-letni mężczyzna. Sezon na utonięcia rozpoczęty?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *