ZEGRZE. Estakada nad rondem w Zegrzu. Kolejny etap przebudowy DK 61

2021-05-04 7:46:40

W ramach modernizacji drogi krajowej (DK 61), w Zegrzu na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 631powstanie tzw. rondo turbinowe. Ruch na osi Serock-Legionowo ma się natomiast odbywać po biegnącej nad rondem estakadzie

Wójt Gminy Wieliszew, Paweł Kownacki poinformował, iż 8 kwietnia br. odbyło się spotkanie w sprawie dalszej modernizacji oraz rozbudowy DK 61. Brali w nim udział przedstawiciele GDDKiA oraz wykonawcy przebudowy trasy.

Przebudowa wiaduktu kolejowego

Podczas dyskusji omawiano tematy rozwiązań technicznych, ekranów, zjazdów i oświetlenia dróg serwisowych oraz skorelowania przebudowy ronda w Zegrzu wraz z przebudową linii kolejowej.
Wójt w mediach społecznościowych poinformował, iż przebudowa wiaduktu kolejowego nad drogą krajową nr 61 ma potrwać 3 miesiące. W tym czasie ma zostać  wstrzymany ruch kolejowy w stronę Radzymina.

Rondo turbinowe – rodzaj ronda zaprojektowanego w taki sposób, że potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego się nie przecinają

Estakada i rondo turbinowe

Jedną z najważniejszych informacji jest wieść, iż nad rondem w Zegrzu będzie estakada, którą ma się odbywać bezkolizyjny przejazd do Serocka. Natomiast samo  rondo będzie przebudowane na rondo turbinowe. Do października br. powinny być gotowe projekty a cała inwestycja powinna zakończyć się w połowie 2024 r.

Paulina Nowicka

Komentarze

3 komentarze

  1. miejscowy odpowiedz

    Ilu jeszcze ‘najmądrzejszych’ skręci z prawego skrajnego pasa w lewo – to LOKALNE MISTRZOSTWO woj. legionowskiego… a przecież przed wjazdem stoją żółte trójkąty, na asfalcie są namalowane także, na dodatek strzałki dokładnie informują gdzie pasem wolno pojechać. Darmo. Nie ma dnia bez stłuczki, wyzwisk, klaksonów a nawet bijatyki!!!!!

  2. artek odpowiedz

    Taka estakada to jedyne mądre wyjście. Wcześniej kombinowali inaczej, inne rozwiązania ale na szczęście się zastanowili.

  3. Andrzej odpowiedz

    Dopiero po zmodernizowaniu krajówki DK- 61 do Zegrza trasa ta stanie się w pełni funkcjonalna i zmniejsza sie na niej korki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *