ZEGRZE. Jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą – akcja policjantów z Nieporętu

2020-08-12 8:26:31

Policjanci z Nieporętu przeprowadzili rozmowy na temat bezpiecznej kąpieli z wypoczywającymi nad Zalewem Zegrzyńskim. Apelowali do rodziców o szczególną ostrożność i pilnowanie dzieci, zwłaszcza na plaży, czy zatłoczonym deptaku. Funkcjonariusze rozdawali ulotki i przekazywali cenne informacje dot. bezpiecznego spędzania czasu nad wodą zgodnie z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Ale woda, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami osób korzystających z kąpieli. Dlatego policjanci podejmują działania w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

Dwójka policjantów z Komisariatu Policji w Nieporęcie, przeprowadziła rozmowy z osobami, które spędzają beztroski wakacyjny czas na terenie kąpielisk usytuowanych nad Zalewem Zegrzyńskim. Funkcjonariusze rozmawiali z wypoczywającymi zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo nad wodą, a także, informowali rodziców najmłodszych plażowiczów, że zakładanie dzieciom opaski- identyfikatora w razie zagubienia powoduje maksymalnie skrócenie czasu szukania dziecka.

Policjanci rozdawali ulotki „Kręci mnie bezpieczeństwo-nad wodą” oraz rozmawiali o zagrożeniach związanych z brakiem rozsądku podczas kąpieli. Zgodnie z kampanią pod nazwą „Narkotyki i dopalacze zabijają” policjanci przypominali, iż brawura, alkohol oraz środki odurzające, a także brak rozwagi mogą doprowadzić do nieszczęścia.

Podczas spotkania z plażowiczami funkcjonariusze informowali , że będąc świadkiem niepokojących sytuacji mogą skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *