ZEGRZE. Na znak protestu malują prześcieradła

2018-06-05 5:50:16

Mieszkańcy Zegrza protestują przeciwko budowie apartamentowców na brzegu jeziora. 26 maja mieszkańcy zorganizowali wspólne malowanie prześcieradeł. Wypisanymi na nich hasłami chcą zwrócić uwagę włodarzom na problem zmniejszenia komfortu życia mieszkańców


Przypomnijmy, że w Zegrzu na skarpie, na samym brzegu jeziora, deweloper ma rozpocząć budowę apartamentowca z ok. 100 apartamentami. Budynki na brzegu mają być wyższe od już istniejących, dlatego zasłonią i odgrodzą osiedle od jeziora. Mieszkańcy obwiniają władze za dopuszczenie do takiej zabudowy poprzez zmiany w planie miejscowym. Teraz na różne sposoby starają się pokazać władzy, że nie zgadzają się na zabudowywanie tych terenów.

Przygotowują banery

Mieszkańcy zbierają się i malują na prześcieradłach hasła nawołujące do zaprzestania zabudowywania linii brzegowej. Tym samym chcą zwrócić uwagę na sytuację, w której nowo wybudowany apartamentowiec zmniejszy komfort ich życia. „Nie! budowie betonowego molocha” tak głosi jeden z transparentów wiszących na balkonie bloku, który po wybudowaniu nowego budynku zostanie w całości zastawiony. Mieszkańcy obawiają się również, że budowa ta przyczyni się do rozpoczęcia sukcesywnego zabudowywania całej linii brzegowej Zalewu Zegrzyńskiego.

Sprawą zainteresowała się telewizja…

Protest mieszkańców został przedstawiony również w Kurierze Mazowieckim na antenie TVP 3 Warszawa. W programie mieszkańcy dzielili się swoimi obawami związanymi z budową apartamentowca. Nie zabrakło głosów młodych rodziców obawiających się o komfort życia swoich pociech. Mieszkańcy przypominali również o dodatkowej opłacie dla Wojskowej Agencji Mieszkaniowej za tak zwany „wspaniały widok”, który teraz zostanie przysłoniony luksusowym apartamentowcem. Razem z przedstawicielami protestu został przeprowadzony wywiad w programie „Twoje Sprawy” na antenie TVP 3 Warszawa.

…a także radio

Przedstawiciele protestujących byli również gośćmi audycji „Jest sprawa” na antenie Radia RDC. O proteście rozmawiali: Jakub Szymański – kierownik Referatu Gospodarki Gruntami, Planowania Przestrzennego i Rozwoju Urząd Miasta i Gminy w Serocku, Agata Grabias-Kwaśniewska ze Stowarzyszenia Nasze Zegrze, Aneta Grupa – przedstawicielka wspólnoty mieszkaniowej i reprezentujący mieszkańców mec. Maciej Lipowski.

KT

Komentarze

1 komentarz

  1. Edyta odpowiedz

    Siła pieniądza i układów, a co tam ludzie oni popiszą na prześcieradłach rok i przestaną. Wybierzcie znowu Sokolnickiego i Borkowskiego i POtem się nie dziwcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *