Facebook


ZEGRZE. Ochotnicy przyjęci do służby w zegrzyńskim Centrum

2019-01-14 1:17:50

 

W dn. 7 i 8 stycznia br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki przyjęci zostali ochotnicy do odbywania służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych

Ochotnicy w pierwszym dniu swojego pobytu m.in. potwierdzili swoje dane osobowe, odbyli rozmowę z oficerem wychowawczym i psychologiem, otrzymali mundury i indywidualne wyposażenie wojskowe. Zapewniony mieli także pierwszy żołnierski posiłek, podstawowe badania lekarskie i strzyżenie włosów. Ostatecznie zostali skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego. Ochotnicy w dniu przyjęcia stali się żołnierzami, otrzymali tytuł elewa i rozpoczęli odbywanie służby przygotowawczej. Przyjęcie wykonała specjalnie powołana do tego celu komisja, a odbyło się ono w obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Powodem zgłoszenia się na ochotnika do wojska dla wielu z nich była chęć zostania żołnierzami zawodowymi, podwyższenia swoich umiejętności czy też się sprawdzenia.

Przed nimi w niedługim czasie wręczenie broni, a w następnym miesiącu złożą przysięgę wojskową na sztandar zegrzyńskiego Centrum.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof BARAN

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *