ZEGRZE. Przelali krew, na szczęście nie na polu bitwy, ale w ważnym celu

2023-08-23 9:00:30

To już kolejny raz żołnierze i pracownicy zegrzyńskich jednostek odpowiedzieli na apel Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie

W czwartek 17 sierpnia odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa w której razem mogliśmy oddać krew dla potrzebujących wśród których jest 4-letnia Basia mieszkanka naszego powiatu. U Basi zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Konieczna jest krew a szczególnie płytki krwi.

Wakacje to okres, kiedy krew jest szczególnie potrzebna, bo zapotrzebowanie nie maleje, natomiast z powodu wakacyjnych wyjazdów maleje liczba krwiodawców. Tym bardziej cieszy fakt, że przy krwiobusie  Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie licznie pojawili się chętni do podzielenia się życiodajnym płynem, który pomoże wielu potrzebującym.

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki działa od 1998 roku i w tym czasie w zegrzyńskim kompleksie popłynęło już tysiące litrów krwi. W czwartkowej akcji do oddania krwi zakwalifikowało się 31 osób, a w tym roku w akcjach zorganizowanych przez Klub HDK PCK przy CSŁiI oddano już ponad 90 litrów krwi.

Źródło: Centrum Szkolenia i Łącznosci w Zegrzu

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *