Facebook


ZEGRZE. Święto Wojsk Łączności i Informatyki w zegrzyńskim Centrum

2017-10-20 1:34:34

 
W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w dn. 18 października 2017 r. odbyły się obchody święta Wojsk Łączności i Informatyki.


Święto Wojsk Łączności i Informatyki obchodzone jest w Siłach Zbrojnych RP na pamiątkę wykonania stałego połączenia pocztowego pomiędzy Krakowem a Wenecją. To ważne przedsięwzięcie zrealizowano 18 października 1558 roku, dzięki staraniom króla Zygmunta II Augusta.


Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 8.00 w Kościele Garnizonowym w Zegrzu pod przewodnictwem Dziekana Dekanatu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i Pomorskiego Dekanatu Wojskowego ks. płk. Zenona Surmy.


W uroczystości, która odbyła się w Klubie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki uczestniczyli zaproszeni goście: Dziekan Dekanatu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i Pomorskiego Dekanatu Wojskowego ks. płk Zenon Surma, także były proboszcz Parafii Garnizonowej w Zegrzu i kapelan CSŁiI, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Serock Pan Józef Zając, byli komendanci (i zastępcy komendantów) WSOWŁ i Centrum, przedstawiciele lokalnych jednostek wojskowych, władz i instytucji współpracujących z CSŁiI oraz żołnierze i pracownicy Centrum.

Dowódcą uroczystości był zastępca dowódcy batalionu zabezpieczenia Centrum mjr Piotr Osiński.

Zabierając głos Komendant CSŁiI płk dr Ireneusz Fura powiedział, że w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki szkolą się specjaliści łączności i informatyki, którzy mają sprostać wyzwaniom współczesnych potrzeb wojska, a przy tym pogłębiać swoje wiedzę, podwyższać kwalifikacje oraz poszerzać ofertę szkoleniową Centrum.
Życzył wszystkim łącznościowcom i informatykom wszystkiego najlepszego, satysfakcji ze służby i pracy, ale również realizacji planów zawodowych i prywatnych.
Następnie wręczył statuetkę z okazji 20. lecia CSŁiI ks. płk. Zenonowi Surmie i podziękował mu za okazywaną życzliwość, za działalność władz kościelnych na rzecz zegrzyńskiej społeczności.


Podczas uroczystości wręczone były także akty mianowań, listy gratulacyjne oraz odznaczenia resortowe, a zakończyła się ona pieśnią reprezentacyjną WP i meldunkiem o jej zakończeniu.


Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *