ZEGRZE/WIELISZEW. Utonięcie w Jeziorze Zegrzyńskim

2018-06-11 12:03:50
 
W sobotę (9.06) około godziny 17.00 w Jeziorze Zegrzyńskim doszło do utonięcia 48-letniego mężczyzny. Nieznane są przyczyny tego śmiertelnego zdarzenia

Z informacji jakie udało nam się uzyskać od podkom. Emilii Kuligowskiej z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie wynika, że pływający w Jeziorze Zegrzyńskim, na wysokości Ośrodka Wypoczynkowego w Jachrance, 48-letni mężczyzna nagle znalazł się pod wodą i długo nie wypływał. Znajdujący się na brzegu zaniepokojeni znajomi 48-latka błyskawicznie o zdarzeniu poinformowali Legionowski WOPR, który wyłowił mężczyznę i przetransportował nieprzytomnego 48-latka na brzeg plaży w Wieliszewie. W trakcie trwania akcji reanimacyjnej wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Na miejsce przyjechała  policja oraz prokurator.
Z rozmowy z szefem legionowskiej prokuratury, Ireneuszem Ważnym dowiedzieliśmy się, że prowadzone jest śledztwo z art. 155 Kodeksu karnego to znaczy nieumyślnego spowodowania śmierci. Ciało mężczyzny trafiło do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, gdzie zostanie poddane sekcji zwłok, która wyjaśni dokładne przyczyny śmierci mężczyzny.
Fot. Mariusz Sobieszek

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *