Zespół czy DJ na wesele – kogo wybrać?

2017-11-29 10:03:52

Organizujesz wesele i na etapie doboru oprawy muzycznej zastanawiasz się, czy lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie zespołu weselnego, czy DJ-a? Oba rozwiązania posiadają swoje zalety, my zaś pomożemy Ci w określeniu, co będzie lepsze w Twoim przypadku.

 

 

Kiedy lepiej sprawdzi się zespół weselny?

Jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z usług zespołu, pierwszą zaletę dostrzeżesz bardzo szybko. Jest ona banalna i wręcz oczywista – zespoły grają na żywo, co umożliwia pewną improwizację, reagowanie na sytuację, a przede wszystkim bardzo skuteczne nakręcanie atmosfery panującej w sali.

Zespół świetnie sprawdza się w przypadkach, w których wśród gości jest więcej osób w starszym wieku, a więc takich, których gust kieruje się raczej w stronę tradycji. Co więcej, orkiestra znacznie lepiej sprawdza się w przypadkach, w których gości jest naprawdę dużo.

Niestety, zespół wymaga także dodatkowego miejsca. Co prawda jeżeli zapraszasz więcej gości, to i tak zapewne szukasz odpowiednio dużej sali, ale jednak może to stanowić dodatkowe utrudnienie. No i trzeba się liczyć z faktem, że nawet najbardziej wytrwały zespół nie jest w stanie grać bez żadnej przerwy.

Kiedy lepiej sprawdzi się DJ?

W przypadku DJ-a sprawa wygląda zgoła odmiennie. Przede wszystkim wynajęcie go jest znacznie tańsze, niż angażowanie całego zespołu weselnego, co dla jednych oznacza spore oszczędności, dla innych możliwość przesunięcia części kosztów na osobne atrakcje weselne.

Dużą zaletą DJ-a weselnego jest i to, że w oczywisty sposób może zapewnić znacznie bardziej różnorodną oprawę muzyczną, a przy tym zadbać o jej ciągłość – w końcu sprzęt nie męczy się tak, jak członkowie zespołu.

Gdzie szukać DJ-ów i zespołów weselnych?

Teoretycznie można sprawdzać w portalach ogłoszeniowych lub bezpośrednio w wyszukiwarce Google, w praktyce jednak doskonale sprawdzają się wyspecjalizowane portale, takie jak platforma ślubna Wedding.pl, gdzie obok porad organizacyjnych można znaleźć listę ogłoszeń muzyków posegregowaną według miast i regionów (np. oferty dla Warszawy można znaleźć pod adresem http://wedding.pl/dj-na-wesele/warszawa).

Foto: Pixabay.com

materiał zewnętrzny

Komentarze

3 komentarze

  1. zapi odpowiedz

    W tej kwestii jest tyle samo zwolenników co przeciwników, dlatego to para młoda powinna decydować, to w końcu ich wieczór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *