NIEPORĘT. Zmarł Marian Pietrucha ps. Mat

2023-03-03 10:19:59
Na stronie Urzędu Gminy Nieporet pojawiła się informacja o śmierci Mariana Pietruchy ps. Mat – żołnierza Armii Krajowej, odznaczonego Medalem Zwycięstwa i Wolności oraz Odznaka Grunwaldzką

Msza żałobna w intencji śp. Mariana Pietruchy odbędzie się w piątek 3 marca o godzinie 12.00 w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nieporęcie.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Mariana Pietruchy  pseudonim „Mat”. Odszedł mieszkaniec Gminy Nieporęt, żołnierz Armii Krajowej, odznaczony Medalem Zwycięstwa i Wolności, oraz Odznaką Grunwaldzką, wieloletni członek Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych Rzeczypospolitej Polskiej. Za swoją działalność konspiracyjną osadzony przez NKWD  na 15 miesięcy w radzieckim łagrze w Borowiczach.   Pan Marian Pietrucha był zaangażowany w życie naszej społeczności i brał czynny udział w gminnych uroczystościach patriotycznych. Opuścił nas człowiek o wspaniałym sercu i nieprzeciętnym umyśle. Wielki patriota. Najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziny oraz bliskich – napisano na stronie Urzędu.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *