Zmywacze do tapet – sprawne oczyszczenie ściany

2017-11-28 8:37:40

Zmiana aranżacji pomieszczenia wymaga wykonania szeregu prac przygotowawczych. Jeśli chodzi o ściany, przy usuwaniu tapety niezbędny może się okazać specjalny płyn, dzięki któremu ten proces będzie przebiegał sprawnie, a jej resztki nie pozostaną na ścianie. W ten sposób szybko będzie można przejść do kolejnego kroku w remoncie danego pomieszczenia.

 

Dlaczego warto zakupić zmywacze do tapet?

Zdejmowanie tapet ręcznie, z wykorzystaniem nożyka i wody jest czasochłonne. Ponadto na ścianie pozostają często skrawki tapety oraz resztki kleju. Próby ich siłowego usuwania mogą skończyć się uszkodzeniem ściany, przez co konieczne będzie zagipsowanie ubytków, co przedłuży prace.

Zmywacze do tapet pozwalają na pozostawienie gładkich ścian, przez co tuż po zdjęciu z dekoracji tapetowych możliwe jest szybkie rozpoczęcie prac obejmujące ich malowanie lub nakładanie nowych tapet. Co niezwykle istotne, środek chemiczny tego typu jest bezpieczny dla środowiska dzięki jego łatwej biodegradacji.

Jak na tapetę działa płyn do jej usuwania?

Zmywacze do tapet mają najczęściej formę koncentratu, który należy rozcieńczyć za pomocą odpowiedniej ilości wody. Po jego nałożeniu wnika on we wnętrze tapety osłabiając jednocześnie działanie kleju.

Gdy odczeka się kilka minut, można ją zdjąć bez większych problemów. Nie trzeba przy tym używać dużej siły, ponieważ tapeta powinna w takiej sytuacji sama odchodzić od podłoża po delikatnym pociągnięciu za jej rogi.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płynu do usuwania tapet?

Decydując się na zakup płynu do usuwania tapet, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego pojemność (szacuje się, że 0,5l tego specyfiku powinno wystarczyć do usunięcia około 100m2 tapety, chociaż wszystko jest tutaj uzależnione od wydajności szacowanej przez producenta), ale również na jego właściwości. Przede wszystkim chodzi tutaj o dostosowanie go do rodzaju zdejmowanej tapety czy też o możliwość wykorzystania go przy usuwaniu farby klejowej.

O czym trzeba pamiętać przy usuwaniu tapet z wykorzystaniem środka chemicznego?

Środek chemiczny w postaci płynu do usuwania tapet należy używać z ostrożnością. Warto wyposażyć się w tym celu przede wszystkim w rękawice, które ochronią dłonie. Przed nałożeniem płynu, tapety trzeba naciąć. W ten sposób przedostanie się on na ich spód. Środek chemiczny rozprowadza się z wykorzystaniem wałka lub pędzla. Trzeba przy tym pamiętać o odpowiedniej temperaturze wykonywania tego typu pracy. Niekorzystnie na działanie płynu może wpłynąć zbyt intensywne wietrzenie pomieszczenia. Dla optymalnych efektów środek usuwający tapety stosuje się w pomieszczeniach o temperaturze pokojowej, powyżej 20 stopni Celsjusza. Dobrym pomysłem może być również zaopatrzenie się w środki ochrony mebli oraz podłogi. Idealnie w tej kwestii sprawdzi się klasyczna folia malarska. Dzięki niej zostanie zminimalizowane ryzyko ich zabrudzenia przez środek chemiczny lub resztki tapety i kleju. Po zdjęciu takiej folii nie trzeba wykonywać skomplikowanych czynności w zakresie przywrócenia czystości remontowanego pomieszczenia

materiał zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *