LEGIONOWO. Flagi wyrwane z pomnika Papieża

2022-05-25 2:30:39

Pomimo obecności miejskich kamer, w nocy z soboty na niedzielę (21 na 22 maja) ponownie został ograbiony pomnika Jana Pawła II znajdujący się w parku jego imienia. Skradziono flagi. Policja prowadzi śledztwo ws. usuwania flagi lub innego znaku państwowego


Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (21 na 22 maja). Jak udało nam się dowiedzieć, tym razem skradzione zostały flagi przytwierdzone do kamienia znajdującego się obok figury przedstawiającej papieża Jana Pawła II.

Nie działający monitoring

Jak podaje policja, prowadzone jest śledztwo z art 137 par. 1 kodeksu karnego tzn. w kierunku publicznego znieważenia, niszczenia, uszkadzania lub usuwania godła, sztandaru, chorągwi, bandery, flagi lub innego znaku państwowego. Zgodnie ze słowami podkom. Justyny Stopińskiej policjanci prowadzą czynności w celu zatrzymania sprawców kradzieży flag. W przypadku ich zatrzymania grozi im grzywna, kara ograniczenia lub nawet do roku pozbawienia wolności.
Z naszych informacji wynika natomiast, że znajdujący się przy pomniku monitoring nie działa. Dlatego znalezienie sprawców może być trudne, o ile w ogóle możliwe.

Kolejny „zamach” na papieża

To nie pierwszy raz, kiedy pomnik Jana Pawła II pada „ofiarą” dewastacji. Tylko w 2018 r., w ciągu dwóch tygodni dwa razy kradziono trzymane przez figurę krzyże. Ostatnia dewastacja miała miejsce pod koniec 2020 r., kiedy to na figurze papieża pojawił się symbol błyskawicy utożsamiany ze Strajkiem Kobiet. Zaś na internetowych mapach zmieniono nazwę parku. Wtedy też parafianie oraz radni zdecydowali o zamontowaniu w tym miejscu monitoringu. Jak sie jednak okazuje, monitoring ten jest fikcją. Podobnie jak w innych miejscach miasta, kiedy dochodzi do jakiś zdarzeń, zawsze okazuje się, że był on wyłączony lub niesprawny.

red.

Komentarze

2 komentarze

  1. Marta odpowiedz

    Dyletanci z Urzędu miasta nie potrafią nawet zamontować monitoringu. Wszędzie robią tylko atrapy a straż miejska nie działa. Bo tam Romuś od lat umieszcza samych swoich pociotków

  2. pwn odpowiedz

    Wreszcie pozytywna informacja – policja bezradna. Ale bidulki , naprawdę ! Ale nie martwcie się – na szczęście sąart 177/178/162 a tam sprawca jest na miejscu więc statystyka będą się zgadzać . Uwaga na monitoring ! Jeżeli coś nielegalnego z punktu widzenia tego tekturowego państewka chcecie zrobić to zapoznajcie się gdzie są kamery, wybór odpowiedniej pory, maskowanie. Inaczej nie ma szans – znajdą ( o ile będzie im się chcieć ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *