LEGIONOWSKI. Czy wróci zdalne nauczanie w szkołach?
2022-10-21 3:44:43
Ceny energii drastycznie idą w górę i są trudności z zakupem węgla. Pojawiły się głosy, że jeśli placówki oświatowe nie będą w stanie ogrzać pomieszczeń, to konieczny będzie powrót do zajęć zdalnych. Czy szkoły stać na ogrzewanie?
Powiaty i gminy zapowiedziały już wprowadzenie oszczędności m.in w budynkach użyteczności publicznej i podległych placówkach. Ta natomiast informacja odbiła się echem wśród rodziców, których pociechy chodzą do szkół…
Minister: nie zamkniemy szkół
Na forach dyskusyjnych oraz internetowych grupach pojawiły i pojawiają się wciąż pytania dotyczące tego czy szkoły będzie stać na ogrzewanie. Czy podobnie jak w czasie pandemii wróci nauczanie zdalne? Jak udało nam się ustalić, decyzję w tej sprawie podejmuje Minister Edukacji Narodowej, który zapowiedział w minionym tygodniu, że szkoły nie zostaną zamknięte. Co jednak się stanie, gdy temperatury w budynkach będą niższe od tych jakie są wymagane?
Nie przewidują zdalnej nauki
W związku z obawami rodziców, zadaliśmy pytania czym są ogrzewane placówki oświatowe na terenie naszego powiatu i czy mają zapasy paliwa. Pytaliśmy również, czy są plany ewentualnego wprowadzenia zajęć zdalnych w placówkach oświatowych, gdy będzie w nich po prostu zimno. Według rzecznika legionowskiego ratusza, wszystkie placówki zlokalizowane w mieście są podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej PEC. Podobnie placówki znajdujące się w Legionowie, a będące w zarządzaniu powiatu. Dlatego w żadnej z nich nie przewiduje się wprowadzenia zajęć zdalnych.
Gminy ogrzewają szkoły gazem
Podobnie jak Legionowo, wszystkie gminy w powiecie nie planują wprowadzania zajęć zdalnych. Placówki w pozostałych gminach są ogrzewane gazem ziemnym. Zabezpieczono również pieniądze na zakup gazu. W Nieporęcie trwa aktualnie procedowanie umów mających zapewnić stały dopływ gazu, natomiast w Wieliszewie trwają przygotowania przetargu na dostawę gazu na 2023 rok. W listopadzie zostanie poznany nowy dostawca energii.
QK