PILKA RĘCZNA. Brawo, brawo, brawo! AZS UJK Kielce – KPR Legionowo 30-34 (18-18)
2020-02-12 6:45:33
Krzysztof Lipka grając trener legionowskiego KPR jeszcze raz udowodnił, że jest w swym bramkarskim fachu Profesorem
Fot. fotoMiD
Od wyjazdowego zwycięstwa zaczęli rundę rewanżową sezonu 2019/2020 pierwszoligowi piłkarze ręczni KPR Legionowo. W niedzielę w Kielcach nasi szczypiorniści pokonali czterema bramkami zespół Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. To było dziesiąte zwycięstwo zespołu trenera Krzysztofa Lipki w sezonie . Nasz zespół utrzymał pozycję lidera w grupie ”C” I ligi
Kielecki mecz, z piątym zespołem rywalizacji, mającym zaledwie dwa punkty mniej od naszej drużyny, miał być zaciętym, emocjonującym spotkaniem i takim był. Od początku do niemal samego końca. Rewelacyjny kielecki beniaminek początkowo nawet nadawał ton grze. Prowadził 7-5,14-11 i 15-14, ale ostatecznie na przerwę drużyny schodziły z wynikiem remisowym (18-18). Zacięta „wymiana ciosów” trwała przez pierwszy kwadrans drugiej połowy (24-24), a nawet dłużej….
– Tak naprawdę głębiej mogliśmy odetchnąć – mówił zaraz po meczu prezes KPR Legionowo, Dominik Brinovec – dopiero w dwóch ostatnich minutach meczu, kiedy nasza wygrana nie była już zagrożona. Brawa należą się całej drużynie, wszystkim chłopakom, którzy w tym meczu zagrali. Zagrał już Michał Prątnicki i rzucił swoje bramki. W końcówce nie mylił się Kamil Ciok. Swoje zrobili Filip Fąfara, Krystian Wołowiec , nowy w naszym zespole Marek Podobas. Można w tym miejscu dodawać kolejne nazwiska. Może nie mieli swojego dnia w bramce ani Szał kucki, ani Węgrzyn, ale za to grający trener Krzysztof Lipka okazał się w bramce Profesorem. Obronił karnego, wyszedł obronną reką z opresji w newralgicznym, momencie spotkania. Jeszcze raz brawo, brawo, panowie – nie ukrywał swego podziwu dla zespołu prezes D. Brinovec.

Michał Prątnicki i Kamil Ciok znowu razem na parkiecie. W Kielcach zdobyli po siedem bramek
Fot. fotoMiD

Krzysztof Lipka grając trener legionowskiego KPR jeszcze raz udowodnił, że jest w swym bramkarskim fachu Profesorem
Fot. fotoMiD
W Kielcach nie zgrał jeszcze legionowski transfer last minute – Tomasz Kasprzak. Come back legionowskiego obrotowego, po dwóch i pół roku pobytu w Azotach Puławy nastąpi w najbliższym, także wyjazdowym, sobotnim spotkaniu w Białej Podlaskiej. Możemy już chyba ujawnić, że nowym dyrektorem sportowym KPR Legionowo, odpowiedzialnym m.in., za sprawy marketingowe została Iwona Niedźwiedź. Tak, tak – była wybitna piłkarka ręczna, rozgrywająca ,wielokrotna reprezentantka Polski, która swój ostatni krajowy tytuł mistrzowski zdobyła w sezonie 20015/2016, grając w barwach MKS Lublin. Ostatnio znana sympatykom handballu jako telewizyjna komentatorka tej dyscypliny sportu. Wierzymy, że Pani Iwona spełni się w kolejnej, nowej dla siebie roli.
AZS UJK Kielce – KPR Legionowo 30-34(18-18). KPR: Szałkucki, Węgrzyn, Lipka – Suliński (1), Podobas(4) Filipowicz (1), Prątnicki (7), Ciok (7), Fąfara (6), Kostro(5), Wołowiec (3), Chabior. Dla gospodarzy najwięcej bramek zdobyli:9 – Daniel Goliszewski, 7 – Piotr Gasin, 5 – Jakub Bulski.
(jb)